מרפאה וטרינרית

יצירת קשר

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

נושאים עיקריים (לחץ לפתיחת קטגוריות)​

שם כותב המאמר: דר אורן פאר

חיית המחמד שלנו הופכת מהר מאוד לחלק חשוב ובלתי נפרד מחיינו ומחיי המשפחה שלנו.
על כן, באותו רגע בו אנו מאתרים שהכלב, החתול או כל חיה אשר אנו מגדלים בביתנו מצויה במצוקה כלשהי, אנו מעוניינים לפתור זאת עלי ידי טיפול של הוטרינרים הטובים ביותר.
מאמר זה ידון בכל הקשור אל בחירה נכונה של מרפאה וטרינרית ורופא אשר יטפלו בצורה הטובה ביותר בחיית המחמד שלכם.

הכל אודות מרפאה וטרינרית מקצועית
מרפאה וטרינרית היא מרפאה המיועדת לבעלי חיים. בדיוק כפי שכל אחת ואחת מאיתנו מקפידים להיות רשומים באחת ממרפאות קופת החולים בישראל, כך אנו גם צריכים לוודא כי חיית המחמד שלנו רשומה במרפאה אשר תוכל לספק לה את כל הבדיקות התקופתיות, החיסונים הנדרשים וכן טיפולי מיידים במצב בו חיית המחמד שלנו נמצאת במצוקה או כאשר אנו מבחינים כי החיה אינה מגיבה לכל מיני גירויים סביבתיים כהרגלה ומעוניינים לברר את פשר העניין ולפתור את הבעיה.
יש לקחת בחשבון כי בני אדם מסוגלים לתקשר ביניהם בצורה מילולית, אך בעלי החיים שלנו אינם יכולים לבוא ולומר מה מציק להם, על כן אנו חייבים להקפיד ולבחור מרפאה וטרינרית בה עובד ווטרינר (רופא חיות) המכיר את המאפיינים ההתנהגותיים והבעיות האופייניות לאותה חיה ולכן הוא זה אשר יכול לעזור לה על ידי אמצעים תרופתיים והתנהגותיים שונים.

בחירת מרפאה וטרינרית
בחירה של מרפאה וטרינרית אשר מתאימה לבעל החיים שלכם ולכם היא קריטית.
אנשים רבים אינם בודקים לעומק מהי המרפאה הוטרינרית המתאימה לחיות שלהם ובוחרים במרפאה פרוביזורית אשר ממוקמת בקרבת מקום מגוריהם. אמנם המיקום של המרפאה חשוב, שכן תוכלו להביא את חיית המחמד שלכם לטיפול במהירות האפשרית אך האם בדקתם שאותה מרפאה מספקת לחיית המחמד שלכם את השירותים הטובים ביותר?
כאשר אתם מחליטים לבחור מרפאה וטרינרית לחיית המחמד שלכם חשוב שתשימו לב לדברים הבאים:
הצוות- חובה לבדוק את הכשרתו והסמכתו של הצוות הרפואי אשר עובד במרפאה. בדקו האם המרפאה מעסיקה ווטרינר מוסמך אשר יכול להציג לפניכם תעודה או אסמכתא כלשהי אשר מעידה על הסמכתו.
האם צוות העוזרים (אסיסטנטים)של הווטרינר הם בעלי ניסיון, עברו הכשרה כלשהי בתחום או לומדים באוניברסיטה לימודי ווטרינריה. זכרו! טיפול על ידי אדם לא מקצועי יכול לגרום לנזק ולא לפתרון הבעיה ולכן יש לשים דגש על העניין. האם המרפאה מעסיקה טכנאי רנטגן מוסמכים ועוד.
השירותים הרפואיים- בדקו מה הם השירותים הרפואיים המוצעים במרפאה הוטרינרית, שהרי אין אתם מעוניינים להגיע עם חיית המחמד שלכם אל המרפאה ולגלות כי המרפאה אינה מבצעת את הבדיקה או יכולה לעזור לחיה שלכם ועל כן אתם צריכים להחיל ולנדוד עם התיק הרפואי שלה למרפאה או בית חולים וטרינרי אשר כן יכול לספק שירותים אלו.
ציוד ומכשור משוכלל- האם במרפאה קיים ציוד ומכשור משוכלל אשר מיועד לבדיקות, ניתוחים וצילומי רנטגן.
זמני פעילות- ההמלצה היא תמיד לבחור מרפאה וטרינרית אשר מספקת לכם שירותים 24 שעות ביממה, שכן בעת מצוקה מרפאה אשר אינה פתוחה, לא תעזור לחיית המחמד שלכם