וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: אילונה
13/11/2007 1. שמעתי על זן חדש של קליצי וירוס - Virulent Systemic Calicivirus, אלים במיוחד, ושקיים חיסון נגדו (בארצות הברית) - CaliciVax. האם ישנם מקרים של הדבקות בזן הזה בארץ? האם הגיע לארץ החיסון הנ"ל? 2. חברת Bayer המציאה טיפול בתולעים עגולות ושטוחות באמצעות אמפולות ששמים על עורף החתול. שם התכשיר Profender. האם התכשיר משווק כבר בארץ?
תשובה עדיין לא בארץ  לשתי השאלות.
שאלה שם: איתי
13/11/2007 מזה 4-5 ימים שלכלב שלי (גולדן מעורב כבן 6 שנים) הופיעה נפיחות באוזן. הנפיחות מרגישה כמו שלפוחית בגודל 2*2 ס"מ תת עורית. לציין שהאוזן לא רגישה בבדיקתה וסה"כ הכלב שלי מתנהג כרגיל (קופץ לכל שלולית מים בדרכו...) מה זה יכול ליהיות ואם מומלץ לבצע ניקוז של הממצא או שכנראה מדובר בדימום שצריך להספג לבדו? תודה מראש למשיבים!
תשובה איתי שלום רב
אתה מתאר שטף דם תת עורי בתנוך האוזן.
בדרך כלל נהוג לנקז את הנוזלים מהאוזן , קיימות מספר שיטות לעשות כן, ולאחר מכן לחבוש את האוזן. מה שחשוב יותר זה לגלות למה זה קרה , אם לכלב יש גירוד באוזן או אלרגיה למשהו בסביבתו.
יש אפשרות להשאיר את זה ככה, בתנאי שנפח השלפוחית לא גדל, במקרה כזה שטף הדם יספג אך האוזן תישאר קשה ומקומטת.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: מאור
13/11/2007 יש לי פיקינז כבן שנתיים וחצי.ביום שני עשינו לו חיסון נגד כלבת ולאחר כמה זמן הוא פיתח אלרגיה לחיסון,הוטרינר הזריק לו סטרואידים ואנטי היסטמין על מנת לטפל באלרגיה אך בלילה הכלב שוב החל להראות סימנים של הפרעה בעקבות האלרגיה,התקשרנו לוטרינר והוא אמר שניתן לו סטרואידים(חצי כדור)על מנת להקל על הכלב.חוץ מזה שבפעם הבאה שעושים לו חיסון כזה צריך לתת לו אנטי היסטמין כחצי שעה לפני,איך אני יכול לטפל בכלב כאשר הוא נתקף באלרגיה שוב ושוב .תודה מראש
תשובה הי מאור
אוכלוסיית הפקינזים ידועה ברגישותם. רגישות זו עשויה לבוא בתגובה אלרגית. הטיפול שניתן הוא הטיפול הנכון כלומר הורדת הסימנים הקלינים החריפים באמצעות סטרואידים והפחתת התסמינים ומניעת יצירתם באמצעות אנטיהיסטמינים. בהחלט, לפני מתן חיסון כלבת ואף משושה יש לתת זריקה של אנטיהיסטמנים לפני והייתי ממליץ להשאיר את הכלב להשגחה במרפאה ל-6 שעות (לפחות בחיסון הקרוב)
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: ערן
11/11/2007 שלום ד"ר שרון רגב , שמי ערן יש לי כלב גולדן בן 3 חודשים שלא מפסיק לשלשל לאחר תהליך ארוך של טיפולים שעבר, כולל כדורים שניתנו ע"י וטרינר כולל אכילה של אורז ועוף , איני יודע מה עוד לעשות , והשילשולים רק מחמירים?
תשובה שלום ערן
לא ציינת מהו התהליך הארוך שהכלב עבר, הוא סך הכל בן 3 חדשים כך שלא ברור לי כמה ארוך התהליך שעברתם. אם תוכל לפרו מה עשיתם עד כה אולי אוכל לעזור.
או ש-
קח אותו לבדיקה לוטרינר אחר.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: אנוכי
11/11/2007 כיצד יודעים שהכלבה בהריון מבלי לערוך בדיקה אצל הוטרינר? האם יש דרך ליבדוק זאת גם בשבועות הראשונים ?
תשובה

לא.
הבדיקה הרגישה ביותר היא US שאפשר לעשות אחרי 21 ימים של הריון.
בדיקות דם כמו אצל נשים לא עובדות
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: נועם
9/11/2007 אני עושה עבודה קטנה על חתולים אבל לא ביתיים אלה חתולי רחוב ובר. ויש לי כמה שאלות שאני לא משמ מסתדר איתן ואשמח אם תוכלי לעזור לי.. 1.מה אוכל חתול? 2.איך משיג את מזונו? 3.איך הוא מבצע את פעולת הנשימה?! 4.והאם זקוק למחסה ואם כן מהו!? תודה נועם.
תשובה  חתולי חצר ניזונים בעיקר מפסולת שמשליך האדם, שאריות מזון וכד’, כמו כן הם צדים מכרסמים שונים כגון עכברים וחולדות, לעיתיםפ קרובות הם צדים גם ציפורים ויונים. היום יש גם הרבה אנשים שקונים מזון ומאכילים חתולי חצר.
חתולים נושמים כמו כל יתר היונקים, דרך הריאות.
חתולים הם בעלי חיים שישנים במסתור.  בתוך כל מיני כוכים צרים, קופסאות ריקות וכד,
שאלה שם: טלי
8/11/2007 החתולה שלי בת חצי שנה ואמצתי אותה בגיל 10 ימים לאחר שננטשה בגינה שלי. היא פראית מאוד בהתהגותה וכשהיא רצה בכל הבית היא מתנשפת עם הלשון בחוץ כמו כלב. האם זה מצביע על קשיי נשימה או פגיעה בלב או שזה נובע רק בגלל פעילות מאומצת.
תשובה הי טלי
ייתכן שיש בעיה מולדת כדאי להיבדק
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: קורל
8/11/2007 שום אני רוצה לאמץ גור מסוג סמוייד ואומרים לי שאת סוג הכלב הזה מאוד קשה לגדל ואני רוצה לדעת למה כי אני מאוד אוהבת את הסוג הזה אני ישמח אם תחזירו לי תשובה בהקדם תודה
תשובה קורל שלום,
שתי סיבות עיקריות
א. האופי - סמוייד הם כלבים עקשנים, קשים אילוף , אינדיבידואליסטים, בקימור כלבי עבודה כמו כל כלבי הקוטב,
ב. השיער - קשה מאוד לטפח את השיער שלהם, יש להם נשירה אדירה וכל הבית מלא שערות.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: גיונל
7/11/2007 מה אוכלים גורים?
תשובה
שאלה שם: moshe
7/11/2007 שלום יש לי כלב צ’או צ’או כמעט בין 9 חודשים. לכלב נהיו קרחות קטנות אחת מעל העין ואחת פס של קרחת באוזן. איך אני אמור לטפל בזה והבעיה רק הולכת ומחמירה אודה מאוד אם תשיבו לי תשובה שלום רב משה
תשובה הי משה
קרחות סביב העיניים בגור עלולות להיות גורם דלקתי, פטרייתי או אפילו טיפול עור הגדל בזקיקי השיער כדי לאבחן את הבעיה כראוי יש לראותו לבדיקת רופא
בברכה
דר פאר
וטרינר.
לראש הדף
339 340 341 342 343 344 345 346 347 348