וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: ספיר וטלי
19/11/2007 אנו רוצות לדעת, כמה עולה חיסון לגור חתולים?!
תשובה 150 ש"ח
שאלה שם: קרנית
18/11/2007 יש לי כלבת פאג בת 6 חודשים. מדי פעם סובלת מהפרעות נשימה הכוללות אף סתום- כאילו מנוזלת. בעיקרון אין לה חום או משהו המעיד על צינון. מה ניתן לעשות ע"מ להקל עליה בנשימה?
תשובה קרנית שלום רב
כידוע לכלבי פאג יש מחלה של דרכי הנשימה הליונות שנקראת תסמונת ברכיצפאלית.(השם לא ממש חשוב). המחלה הזאת היא מחלה גנטית ומתבטאת בקשיי נשימה בגלל שהאף סתוםץ
במקרים רבים ניתן לנתח את הכלבים ולפתור להם את הבעיה או להקל עליהם בצורה משמעותית. גשי לוטרינר שיעריך את מידת המחלה בכלב שלך ויציע לך אם כדאי לנתח או לא.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: שיר
18/11/2007 שלום רב, לפני כחודשיים אימצנו גור (כיום בן 5 חודש). מאז שאומץ ראינו כי הוא מתגרד מאוד עד כדי פציעת העור ברגליים, ובעיקר בבטן ובבית השחי. הוטרינר נתן לו צפורל לשבוע, וכאשר זה לא עזר, נתן שוב לעוד שבוע צפורל. ברצוני לשאול, האם זה בסדר "לדחוף" כל כך הרבה אנטיביוטיקה לגור כאשר אינה עוזרת? הוא עדיין מתגרד ופוצע עצמו ללא הרף. זה מאוד מציק לו ואנו מאוד דואגים. מה לעשות? תודה!
תשובה שלום שיר
גירודים בגיל כזה במיקומים שתיארת עשויים לנבוע כתוצאה מדלקת חיידקית במקום ולכך אנטביוטיקה עשויה לעזור, אך כדי לדעת זאת יש לבצע מגרד עור ובדיקה מיקרוסקופית על מנת לשלול גורמים נוספים כטפילי עור (סקביאס, דמודקס..) ביטויי אלרגיה וכדומה. וכפי שאת מבינה הטיפול לכל אחד מהדברים הוא שונה.
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: אודליה באן
18/11/2007 שלום,אני מעוניינת לקנות כלב מסוג פאג רציתי לדעת האם יש דבר כזה פאג ננסי ופאג שלא או שזה אותו הדבר?
תשובה אודליה  שלום
פאג זה פאג, יש גדולים ויש קטנים כמו בבני אדם, יש גבוהים ויש נמוכים, אבל כולנו בני אדם.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: שמעון ת
18/11/2007 כמה גורים בממוצע יכולה כלבת פאג להמליט?
תשובה 4-6
שאלה שם: רוני גלר שקד
18/11/2007 ד"ר שרון שלום רב יש לי שתי שאלות, שאלה ראשונה לגבי אוכל מסוג רויאל קנין MAXI JUNIOR 32 מיועד לגורים גזע גדול ברשימת המרכיבים נמצא שתירס הוא מרכיב ראשון ולא בשר כמו בשאר המזונות ברמתו האים זה תקין? שאלה שנייה ,האים אפשר לתת לכלב תוספת של אומגה 3 ו-6 ממקור צמחי כמו שמן פשתן אורגני הידוע כעשיר בחומצות אלו,או שמן דגים מה עדיף?
תשובה רוני שלום רב
אני תמיד מעדיף בשר במקום ראשון, אבל חברות רבות מורידות אותו משם בגורי ענק על מנת חלמתן מעט את הגדילה, אישית אני מעדיף בשר במקום ראשון.
אומגה 3 - משמן דגים בלבד.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: יוסי
18/11/2007 שלום יש לי2 כלבים אחד בן 5 ואחת בת 2.5 והפה שלהם ממש מסריח מה ניתן לעשות?? חבר אמר לי שיש טיפול בהרדמה שבו מסירים את כל האבן שנוצרה והליכלוך האם זה יעיל או מסוכן לכלב?? תודה רבה
תשובה יוסי שלום.
בהחלט רצוי  לעשות לכלבים טיפול שיניים, הריח שיש להם מהפה זה רק סימן חיצוני ידלקת שמתחוללת בתוך הפה.
זה לא מסוכן לכלבים , להיפך זה משפר להם את איכות החיים.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: עינת
17/11/2007 שלום רב. יש לי ארנבון שמוט אוזניים אשר אובחן היום כחולה בגרב. חשוב לציין כי זו הפעם הראשונה שאני מחזיקה בחיית מחמד, כך שלקח לנו די הרבה זמן להבחין שמשהו לא כשורה. אוזניו, אפו ורגליו פגועות באופן ניכר. קיבלנו מהוטרינרית טיפות רוולושן (בהזלפה על העורף) וגם אנטיביוטיקה. אולם בכל אתר אליו נכנסתי ראיתי שצריך לתת זריקה נגד גרב. האם הטיפות יכולות לסייע או שאין בהן ממש? שנית, מהם סיכוייו של ארנב שהחל טיפול לשרוד (בהנחה שהוא אוכל ושותה)? (אגב, אין לו כל נשירת שיער)
תשובה עינת שלום רב
האם הגרב אובחן גם בבדיקה מיקרוסקופית או רק במבט חיצוני??
הטיפול המומלץ הוא אכן בזריקה שיש לחזור עליה פעמיים או שלוש.
הטיפול ברוולושן הוא טיפול סביר אבל לא הטוב והאגרסיבי ביותר. חשוב לזכור שיש גם לטפל בכלוב ובכלי הארנב, על ידי רחיצה במים םחמים וסבון ואח"כ תמיסת אקונומיקה חמה.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
נ.ב. שימי לב כי גרב יכול לעבור גם לבני אדם, אמנם לא קריטי אבל לא נעים - מגרד.
שאלה שם: שרון
17/11/2007 ד"ר רגב שלום, יש לי כלב פינצ’ר מעורב, הכלב עירני ומתנהג כרגיל. היום גיליתי שיוצא לו דם בהפרשות מאיבר המין. צבע השתן לא השתנה. ממה זה יכול להגרם והאם זה מסוכן? תודה מראש
תשובה שרון שלום רב
זה לא טוב, גש לוטרינר מייד.
זה יכול להיות כל דבר החל מדלקת בדרכי השתן, בבלוטת הערמונית או אפילו סרטן. גש מהר לבדוק.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: גרשום דוד
17/11/2007 שלום ד"ר:יש לי רועה גרמני בן-10 חודשים,ועכשיו נודע לי דרך המאלף שיש לו "אשך,1 בלבד הכלב הוא כלב שמירה האם יש מקום לדאגה אם אני לא יסרס אותו האם יש פיתרון שהאשך בתוך הבטן
תשובה שלום רב
אשך טמיר, כלומר נסתר בבטן הוא בהחלט בעיה , ומכמה סיבות.
א. האשכים הטמירים מפרישים כמות גדולה של הורמונים אשר יכולים לגרום לבעיות התנהגות.
ב. ברבות הימים לאשכים טמירים יש מנהג להפוך לגידולים סרטניים.
ולכן מאוד מומלץ להסיר אותם.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
לראש הדף
339 340 341 342 343 344 345 346 347 348