וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: ורד
18/10/2007 יש לי חתול בן שנה וכמה חודשים. מסורס כבר חצי שנה. הוא עדיין אוהב להיות בחוץ יותר מבבית. לפני יום הוא נעלם ללילה וחזר למחרת בערב צולע ברגל האחורית. גיליתי נפיחות קלה מעל הרגל שהוא צולע בה. הוא אוכל מעט ושותה מעט מאז שחזר לפני כמה שעות. האם יכול להיות שהוא נפגע מרכב ואיך יודעים אם יש לו דימום פנימי. אין לו סימני נשיכות. פשוט נראה לי כרגע בלתי אפשרי להזיז אותו ולקחת אותו לוטרינר.
תשובה
שאלה שם: רויטל
18/10/2007 שלום האם יש טיפול לחתול שנידבק בכינים מיונים שהוא בסביבתם מלבד האמפולות ששמים לו פעם בחודש בעורף? תודה
תשובה רויטל שלום.
אם אתם שמים לו אמפולות מסוג אדוונטג’ זה אמור להספיק.
במקר ולא אפשר להשתמש בתרסיס של פרונטליין פלוס.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: דבי
17/10/2007 הי זה שוב אני איתקבנתי מנערת את הגוף לא את הרוש העם זה יחול להיות שיש לה בעיה באוזנעם ? תודה דבי
תשובה

כן

שאלה שם: רונן
15/10/2007 לד"ר שרון רגב, שלום רב! יש לי בעיה שמטרידה אותי מאוד ואני מקווה שתוכלי לעזור לי. יש לי כלב בן6-7 שנים(של בנאדם) רועה גרמני מעורב בלברדור... וכל פעם שאני יוצא איתו לטיול הוא מושך ממש חזק את הרצועה וזה כבר בלתי ניסבל להוציא אותו לטיולים... וגם השנאה שלו לחתולים וכלבים אחרים..הוא ממש משתגע כשהוא רואה חתול או כלב אחר... אז בכלליות השאלה שלי היא: מה ניתן לעשות כדי שכלב בן 6-7 שנים לא ימשוך כל כך חזק את הרצועה בזמן טיול? מודה מראש ומחכה לתשובה, רונן
תשובה

רונן שלום רב
קצת קשה לשנות התנהגותשלכלבים בגיל הזה אבל ממש לא בלתי אפשרי.
צריך להתייעץ עם מאלף טוב , ולשלב סירוס עם טיפול התנהגותי (אילוף). כמו כן היום יש קולרים מיוחדים לכלבים בבעיתיים כאלו לדוגמא " Gentle leeder  או Halty .
בכל מקרה ממליץ לך לפנות למאלף טוב
בברכה
דר’ שרון רגב

שאלה שם: חן
14/10/2007 שלום ד"ר יש לי מספר שאלות 1לאוגר שלי יש פצע באזור חבל הטבור מה מה זה 2 אני חושבת שאוגרים שלי צריכים כלוב עם שתי קומות גדול (שהיה אפשר להוציא את האוגרים ) כמה זה עולה
תשובה
שאלה שם: ענבר
12/10/2007 שלום רב, היום קניתי שני דגים. סמתי את שניהם באקבריום אחד והם לא מיסתדרים דג אחג יתחיל ליתלוש לו מהסנפירים מה אליי לעשות (ואני לא רוצה עוד אקבריום) תודה מראש!
תשובה ענבר שלום
דגים לא תמיד מסתדרים אחד עם השני.
יש לשים להם באקוריות מקומות להיסתתר, כמו צמח עם עלים או צעצוע שיכול לספק מסתור.
יש גם אפשרות שהם יסתדרו בסופו של דבר.
שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: ורד
12/10/2007 יש לי זוג פקינזים בני 4 וגורה בת 9 חודשים מהמלטה של זוג הפקינזים. לצערינו למרות שניסינו לשמור שלא לזווג אותה עם האבא ובוודאי לא בייחום הראשון, הוא זיווג אותה. לציין כי היא גדולה מאוד במבנה גופה וכך גם הזכר. מה עלינו לעשות כדי לא לסכן את הכלבה ואת הגורים אם ונמצאים בתוכה. ההזדווגות האחרונה הייתה לפני כיומיים. אודה לעזרתך . תודה.
תשובה ורד שלום רב
ראשית החליטו אם אתם רוצים את ההריון, במידה ולא ניתן להפסיקו.
במידה וכן הקפידו החל מאמצע ההריון לגשת לבדיקות אולטרה סאונד של הגורים, ולהיות עירניים מאוד לזמן ההמלטה שצריך להיות 63-64 ימים לאחר ההרבעה.במידה ויש אחורים פנו לוטרינר שלכם.
שאלה שם: דודי
11/10/2007 יש לנו כלבת לברדור בת שנתיים וחצי. הכלבה סובלת מחרדות, עקב כך היא משתינה בבית-כאשר באים אורחים או מהתרגשות כלשהי. לאחר שניסינו תקופה לפתור את הבעיה בצורה התנהגותיתאנחנו רוצים לדעת אם יש דרך אחרת לטפל בנושא? אולי אפשר בטיפול תרופתי? מחכים לתשובה מהירה, תודה.
תשובה דודי שלום רב
אילו טיפולים התנהגותיים עשיתם עד כה?
אילו בדיקות עשיתם כדי לודא שלא מדובר במחלה או פגם ?
מתי זה התחיל ?
האם היא מעוקרת ?
השב לי על השאלות הללו ואוכל לעזור טוב יותר.
בברכה
דר’ שרון רגב
שאלה שם: בתאל
11/10/2007 שלום, יש לי כלב זקן (בן 13) וככל הנראה הוא סובל מבעית עור שכבר הופיעה אצלו בעבר. יש לנו בבית עדיין את התרופה שהוטרינר הביא לנו- משהו בבקבוק חום קטן שנראה כמו יוד מבחוץ. הייתי מורחת לו את זה על כל הגוף. במקביל הוא קיבל זריקה אחת לשבוע. לצערי זה שוב חזר לו וקשה לי לראות אותו ככה. הבעיה היא שלאף אחד אין זמן וכוח לקחת אותו לוטרינר.אם הייתי יכולה הייתי לוקחת אותו בעצמי בשמחה אבל אין לי רישיון עדיין. אני אשמח לדעת אם ניתן להעניק לו טיפול אחר שלא מחייב להגיע לוטרינר (בגלל שיש לנו את התרופה הקודמת- אולי ניתן יהיה להשתמש בה שוב. השאלה אם צריך את הזריקות גם במקביל?) בנוסף נודף ממנו ריח רע ורציתי לשאול מה אפשר לעשות כדי למנוע את זה? (חוץ מלהחליף לו את סוג האוכל)
תשובה בתאל שלום
מצטער - לא יכול לעזור, הכלב צריך לראות וטרינר
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: הלה
10/10/2007 שלום, ראשית ,תודה על היחס. שנית,לגבי כלבי שהושאר בחוץ קשור שעות רבות,הכלב נמצא במרפאה וטרינרית בבית דגן(החווה החקלאית). לאחר בירורים קצרים גילינו כי לא נותנים לכלב שום מזון כלשהו ואף גם שתיה ,וכן הכלה נמצא רוב הזמן בכלוב.. אשמח לשמוע ממך תודה הלה
תשובה

הילה שלום רב
אני מבין שהכלב נמצא בבית החולים הוטרינרי בבית דגן.
המקום הוא מצויין והם מיומנים מאוד בטיפולים כאלו.
אני מאמין שהוא מקבל את הטיפול המיטבי .
השאירי אותו שם, אני בטוח שהוא יקבל את כל מה שהוא צריך.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר

לראש הדף
339 340 341 342 343 344 345 346 347 348