וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: אורי
16/11/2007 יש לי עבודה במדעים על מערכת הנשימה של כלב הפקינז אני לא מוצא חומר לאינטרנט ויש עוד יום אחד להגשה בבקשה תנסה להביא לי חומר כמה שיותר מהר תודה מראש
תשובה מצטער אורי
שאלה שם: דנה
15/11/2007 כלב לברדור יכול לזווג כלבה פינצרית ???? לא שאנחנו רוצים אבל יש לזה סיכונים שהכלבה תמות אם הגור יותר גדול מימנה....?
תשובה הי דנה
התשובה היא כן ובהחלט קיימים סיכונים לאם ולגורים בזיווג שכזה.
שאלה שם: רחל
14/11/2007 שלום! יש לי חתולה מעוקרת ומחוסנת בת 3 וחצי שנים. בעבר היתה יוצאת החוצה כרצונה, אך בגלל אלרגיה שחטפה בחוץ הוטרינר אמר לא לתת לה לצאת יותר. היא אכלה במשך חודשיים מזון היפואלרגני של הילס (ברווז ואפונה) וכעת היא אוכלת רויאל קנין אינדור ביוטי אנד פיט 37. בשלושת החודשים האחרונים היא רק בבית. בזמן האחרון הבחנתי שיש שינוי בצבע הפרווה. באופן טבעי הפרווה היא שחור-לבן, וכעת בחלק מהמקומות השחור הפך לאפור-כסוף. היא כבר לא מתלוננת ולא דורשת לצאת החוצה כמעט בכלל. היא אוכלת ושותה כרגיל. עושה צרכים תקינים כרגיל. משחקת ומתלטפת כרגיל. מה יכול להיות הגורם לשינוי צבע הפרווה? האם צריך לגשת לוטרינר לבדיקה? תודה, רחל.
תשובה

רחל שלום רב
התופעה שאת מתארת לא מוכרת לי, אבל שינוייצבע בשיער אופיניים במקומות בהם הייתה דלקת בעור אשר החלימה עם הזמן.
איני חושב שיש משהוא דחוף בעניין אבל מציע שבביקור הבא אצל הוטרינר שלך שאלי את דעתו.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: אילונה
13/11/2007 1. שמעתי על זן חדש של קליצי וירוס - Virulent Systemic Calicivirus, אלים במיוחד, ושקיים חיסון נגדו (בארצות הברית) - CaliciVax. האם ישנם מקרים של הדבקות בזן הזה בארץ? האם הגיע לארץ החיסון הנ"ל? 2. חברת Bayer המציאה טיפול בתולעים עגולות ושטוחות באמצעות אמפולות ששמים על עורף החתול. שם התכשיר Profender. האם התכשיר משווק כבר בארץ?
תשובה עדיין לא בארץ  לשתי השאלות.
שאלה שם: איתי
13/11/2007 מזה 4-5 ימים שלכלב שלי (גולדן מעורב כבן 6 שנים) הופיעה נפיחות באוזן. הנפיחות מרגישה כמו שלפוחית בגודל 2*2 ס"מ תת עורית. לציין שהאוזן לא רגישה בבדיקתה וסה"כ הכלב שלי מתנהג כרגיל (קופץ לכל שלולית מים בדרכו...) מה זה יכול ליהיות ואם מומלץ לבצע ניקוז של הממצא או שכנראה מדובר בדימום שצריך להספג לבדו? תודה מראש למשיבים!
תשובה איתי שלום רב
אתה מתאר שטף דם תת עורי בתנוך האוזן.
בדרך כלל נהוג לנקז את הנוזלים מהאוזן , קיימות מספר שיטות לעשות כן, ולאחר מכן לחבוש את האוזן. מה שחשוב יותר זה לגלות למה זה קרה , אם לכלב יש גירוד באוזן או אלרגיה למשהו בסביבתו.
יש אפשרות להשאיר את זה ככה, בתנאי שנפח השלפוחית לא גדל, במקרה כזה שטף הדם יספג אך האוזן תישאר קשה ומקומטת.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: מאור
13/11/2007 יש לי פיקינז כבן שנתיים וחצי.ביום שני עשינו לו חיסון נגד כלבת ולאחר כמה זמן הוא פיתח אלרגיה לחיסון,הוטרינר הזריק לו סטרואידים ואנטי היסטמין על מנת לטפל באלרגיה אך בלילה הכלב שוב החל להראות סימנים של הפרעה בעקבות האלרגיה,התקשרנו לוטרינר והוא אמר שניתן לו סטרואידים(חצי כדור)על מנת להקל על הכלב.חוץ מזה שבפעם הבאה שעושים לו חיסון כזה צריך לתת לו אנטי היסטמין כחצי שעה לפני,איך אני יכול לטפל בכלב כאשר הוא נתקף באלרגיה שוב ושוב .תודה מראש
תשובה הי מאור
אוכלוסיית הפקינזים ידועה ברגישותם. רגישות זו עשויה לבוא בתגובה אלרגית. הטיפול שניתן הוא הטיפול הנכון כלומר הורדת הסימנים הקלינים החריפים באמצעות סטרואידים והפחתת התסמינים ומניעת יצירתם באמצעות אנטיהיסטמינים. בהחלט, לפני מתן חיסון כלבת ואף משושה יש לתת זריקה של אנטיהיסטמנים לפני והייתי ממליץ להשאיר את הכלב להשגחה במרפאה ל-6 שעות (לפחות בחיסון הקרוב)
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: בונט
13/11/2007 שלום רב. יש לי כלב פינצר מעורב בן 14 שהוא שמן. לרוב הוא בריא אבל אתמול לפתע באמצע טיול בחוץ הוא החל לעשות תנועות של חנק עם הפה ומספר שניות לאחר מכן הוא נהיה כולו טוני, יצא לו קצף מהפה והוא התחיל להתכווץ כולו- התכווצויות טוניות וקלוניות. לאחר בערך דקה או שתיים הוא נרגע וחזר לעצמו. השאלה שלי היא ממה זה יכול להיות ומה לעשות במקרה שכזה.
תשובה

הי בונט
את מתארת מופע שעשוי להתאים להתקף עוית - אפשר ומעיד על אפילפסיה , לרוב התקף כזה מלווה בהתנהגות מקדימה לכך ובמרבית המקרים התנהגות אוחרת לכך. הגורמים לכך רבים והגישה באבחון ובטיפול היא ראשית לשלול גורמים אפשריים כגון רמת סוכר בדם, תפקודי כליה וכבד, מצב לב וכיו"ב (באמצעות בדיקת דם, צילום ושתן) יש לבצע בדיקה רפואית מלאה כדי לוודא האם יש גורמים נוספים ברקע. לא הייתי מחכה הרבה עם האבחון מאחר ולהתקפים יש נטייה לחזור והם עשויים להיות עוצמתיים יותר.עם כל האמור ייתכן והכלב נחשף לחומר מגרה אולי רעיל ולכן הראה תגובה כזו.
בברכה
דר פאר
וטרינר

שאלה שם: ערן
11/11/2007 שלום ד"ר שרון רגב , שמי ערן יש לי כלב גולדן בן 3 חודשים שלא מפסיק לשלשל לאחר תהליך ארוך של טיפולים שעבר, כולל כדורים שניתנו ע"י וטרינר כולל אכילה של אורז ועוף , איני יודע מה עוד לעשות , והשילשולים רק מחמירים?
תשובה שלום ערן
לא ציינת מהו התהליך הארוך שהכלב עבר, הוא סך הכל בן 3 חדשים כך שלא ברור לי כמה ארוך התהליך שעברתם. אם תוכל לפרו מה עשיתם עד כה אולי אוכל לעזור.
או ש-
קח אותו לבדיקה לוטרינר אחר.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: אנוכי
11/11/2007 כיצד יודעים שהכלבה בהריון מבלי לערוך בדיקה אצל הוטרינר? האם יש דרך ליבדוק זאת גם בשבועות הראשונים ?
תשובה

לא.
הבדיקה הרגישה ביותר היא US שאפשר לעשות אחרי 21 ימים של הריון.
בדיקות דם כמו אצל נשים לא עובדות
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: נועם
9/11/2007 אני עושה עבודה קטנה על חתולים אבל לא ביתיים אלה חתולי רחוב ובר. ויש לי כמה שאלות שאני לא משמ מסתדר איתן ואשמח אם תוכלי לעזור לי.. 1.מה אוכל חתול? 2.איך משיג את מזונו? 3.איך הוא מבצע את פעולת הנשימה?! 4.והאם זקוק למחסה ואם כן מהו!? תודה נועם.
תשובה  חתולי חצר ניזונים בעיקר מפסולת שמשליך האדם, שאריות מזון וכד’, כמו כן הם צדים מכרסמים שונים כגון עכברים וחולדות, לעיתיםפ קרובות הם צדים גם ציפורים ויונים. היום יש גם הרבה אנשים שקונים מזון ומאכילים חתולי חצר.
חתולים נושמים כמו כל יתר היונקים, דרך הריאות.
חתולים הם בעלי חיים שישנים במסתור.  בתוך כל מיני כוכים צרים, קופסאות ריקות וכד,
לראש הדף
339 340 341 342 343 344 345 346 347 348