וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: נטלי.מ.
7/12/2007 ד"ר שרון שלום, באיזה גיל אפשר להתחיל לחסן כלבים??
תשובה

בגיל 6-8 שבועות בקירוב

שאלה שם: לירון
6/12/2007 יש לי שאלה קצת חריגה ואשמח אם תוכלו לעזור לי. אני סטודנטית לעיצוב פנים ובאחד הקורסים שלי אני צריכה לחקור ולעצב בית לזוג צעיר שמחזיק כלב וחתול, שנשארים רוב שעות היום בבית לבד. הייתי שמחה אם תוכלו לתאר לי במילים הכי פשוטות ובסיסיות מה צריך בבית בשביל החיות, מה קורה איתן כשהן לבד ועל מה צריך לשים דגש כשהן נשארות לבד, ובכלל דברים כללים שאתם יכולים לפרט לי על התנהלות בין כלב לחתול שחיים יחד תחת קורת גג אחת תודה מראש לירון
תשובה היי לירון.
כלב בבית לא מצריך דברים מיוחדים אבל חשוב למשל שהבית לא יהיה שטיחים מקיר לקיר.לכלב גדול רצוי בית גדול עם גינה ולכלב קטן לא חשוב.
רצוי שתהיה פיה קטנה לכלב כמו נישה מתחת למדרגות או חדררון קטן. לחתול רין שום צרכים מיוחדים מלבד שיהיה לו מקום מפלט מניג’וסי הכלב מידי פעם כמו מדף גבוה או Cat condou שזה מין בית חתולים מוגבה על עמוד עם סולמות טיפוס מחבלים ומחבוא בקצה. אפשר למצוא כאלה חנוויות לצרכי בעלי חיים.
זה כל מה שעולה בדעתי כרגע.
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: לילך
6/12/2007 לד"ר שלום רב, אני בת 15 וברצוני עוד מגיל קטן ללמוד וטרנריה - להיות וטרנרית. אשמח לדעת את כל התהליכים של הלימודים, למרות שאני עוד קטנה אני רוצה לשמוע חוות דעת אישית שלך,האם שווה כל ה4 שנים האלו של הלמידה. אשמח מאווד, אם תצור קשר lilach921@walla.com
תשובה לילך שלום רב
אני שמח על הרצון שלך ללמוד וטרינריה, לדעתי המקצוע הכי יפה בעולם.
הלימודים בארץ מחייבים תואר ראשון במדעי החיים, חקלאות או ביולוגיה, ולאחר מכן 4 שנים נוספות של וטרינריה, סך הכל 7 שנים. אם זה שווה, לדעתי כן.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: אסף
6/12/2007 לכלב הפינצ’ר שלי בן ה 5 שצבע פרוותו הוא חום יש לו כמה שערות לבנות(בעיקר על הראש),האם ייתכן שהוא כבר זקן ? האם זה קשור לפיגמנטציה שיש לו על עור הבטן ? הודה לכם אם תענו לי על השאלה בדחיפות בתודה מראש .
תשובה

אסף שלום רב

מספר שערות לבנות על הראש לא אומרות שהכלב זקן הן אומרות שהוא מתחיל להזדקן. הוא יכוללחיות עם שערות לבנות עד גיל 16.

אל תדאג

בברכה

דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: מאיר
6/12/2007 בהמשך לפניתי על כלבתי שהיא בת 13 ושמצבה מדרדר ,האבחנה של הוטרינר היתה בוודאות נגיף בדם,היא הפכה להיות חלשה למרות כל הטיפולים והזריקות ,הפסיקה לאכול ולשתות ,נאלצתי לאשפז אותה במרפאה,לאחר בדיקת דם נוספת נמצא כי בספירת הדם שלה היה הרבה נוזל שקוף ומעט מאד דם אדום ראיתי את המבחנה והיא הייתה הרבה מתחת לרמה הנומינלית . הוטרינר אמר לי שהיא אינה מייצרת תאי מח עצם ומצבה רק יחמיר מאד,שאלתי היא מדוע היא הפסיקה ליצר תאי מח עצם או כדוריות דם אדומות? האם יש לזה הסבר רפואי? הברירה שנותרה לי היתה להרדים אותה, בצער, וכאב גדול והרגשת שאולי יכלתי לעשות משהו נוסף על מנת להצילה. הייתי שמח לתגובתך בנושא . תודה וישר כח על כך מאיר .
תשובה שלום מאיר
חבל לי ולך שכך זה נגמר ואני מצטער על אובדנך. קשה לי להעביר ביקורת מקצועית ללא תיעוד מדוייק של הבדיקות.
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: ענבל
6/12/2007 שלום יש לי גור חתולים בן חודשיים וקצת.לפני כמה ימים הוא החל להתגרד באזור שמעל העין עד שפצע את עצמו וגרם לנשירה די רצינית באזור. אתמול היינו אצל הוטרינר שאמר שלחתול שלנו יש פטרייה (בלי ביופסיה או משהו). הוא נתן לנו שמפו מיוחד (ניזורל)ואמר לחפוף פעם אחת השבוע (חוץ מבראש, שם בעצם נמצאת הפטרייה) ולחזור בעוד שבוע לביקורת ואז להמשיך עוד פעמיים.האם הטיפול אמור באמת להועיל או שקיים טיפול יותר רציני? הפצע פשוט נראה די רע, ומאוד קשה להשגיח שלא יגרד, ואנחנו פוחדים שזה יתפשט. חוצמיזה, הבנו שזה מדבק עבורנו, ואנחנו מקפידים לשטוף ידיים אחרי שאנחנו מלטפים אותו- אבל האם יש סיכוי להידבק גם דרך אריגים (נניח דרך הספה שעליה הוא שוכב רב היום או שמיכה שמונחת על הספה והוא נוהג לשכב עליה?) תודה תודה
תשובה הי ענבל
פטריה לרוב לא מאופיינת בגרד, יותר שכיח, טפילי עור, דלקת חיידקית או דלקת באיזור העין, עם זאת פטריה עשויה להיראות בכל מיני צורות ושכיחה בחתולים שמערכת החיסון שלהם עדיין לא מפותחת (לרוב עד גיל חצי שנה)
אנחנו לא מטפלים עם ניזורל לרוב מעדיפים עם גריפולין או במקרים אחרים באמצעות ספורנוקס.
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: א
6/12/2007 אני ממשיכה לשאול אותך- בקשר לכלבת הפאג עם הדלקת בשתן- איך אפשר לזהות אם הדלקת היא מהרחם או מהשתן? עשינו כבר תרבית והרספרים התגלה כיעיל, במקום שני, לחיידק- איך יתכן שהחיידק ממשיך אולי לפעול למרות בדיקת הרגישות? עשינו לה בדיקות דם- הכל תקין. כמו כן אולטרסאונד לאזור הכלייה והכל תקין. היא על אנטיביוטיקה מה 5 בנובמבר והרופא המליץ להמשיך לפחות עד הבדיקה של התרבית שנעשתה בתחילת השבוע.אשמח להמשך הארותך
תשובה א שלום רב. שם יפה א .
קשה לזהות באופן ודאי אם הדלקת היא מהשלפוחית או מהרחם, צריך לעשות אולטרהסאונד של הרחם ואם היא תקינה, אז סביר שזה בא מהשלפוחית. איך אתם יודעים שהדלקת לא חלפה, האם הכלבה מראה עדיין סימני מצוקה, האם בדיקות ששתן לא תקינות, איך מתבטאת הבעיה כרגע??
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: אליאב
6/12/2007 שלום דוקטור יש לי גור מסוג פיקנז לבן ורציתי לשאול מהי הדרך הטובה ביותר לחינוך כאשר אני תופס את הכלב "על חם" כשהוא נוטל את צרכיו במקום לא ראוי בבית ולחנך אותו לעשות זאת במקום מסוים בבית
תשובה

שלום אליאב
 אם הגור לא מחוסן יש למצוא נישה בבית לרפד אותה בעיתונים ולשים את הגור שם, לאחר שאוכל, לרוב הם אוהבים את המגע הנעים ומטילים שתן וצואה שם. עם הזמן יש להוריד את שטח העיתונים עד לכדי רצועת עיתונים צרה וזו תהיה המקפצה לעשיית צרכים בחוץ. לאחר שהגור עשה צרכים יש לתת לו חיזוק חיובי בצורת חיבוק, ממתק, מילה טוב וכדומה.
בברכה
דר פאר
וטרינר

שאלה שם: אלי
2/12/2007 שלום שרון הכלבה שלנו בת 5 חודשים גמולה אך לאחרונה בשעות הערב היא עושה שלולית של שתן בין השעות 19 - 20 נראה כי בכוונה . מהן הסיבות לכך ומה ניתן לעשות תודה רבה
תשובה הי אלי
הייתי מנסה דרכים נוספות לפני שאני מפנה אצבע מאשימה כלפיה.
האם משתינה תמיד באותו המקום, האם יש מאורע מסויים בסביבות השעות האלה בתוך הבית,האם לאחר ארוחת ערב שלה? האם הארוחות מסודרות? האם נוטה לשתות משמעותית יותר בערב? רעשים מחוץ לבית?  כמה פעמים ביום מוציאים אותה?
שאלה שם: א
2/12/2007 יש לי כלבת פאג בת 7 חודשים. היא כרגע על "רספרים" בגלל דלקת בשתן. כמו כן היא בסוף הייחום שלה כרגע. מטרידה אותי עובדת היותה שקטה יותר מהרגיל בשבועיים האחרונים- היא כבר לא משחקת והרבה פעמים מסתובבת עם זנב שמוט.בבדיקת דם שעשינו לה לא נמצא דבר חריג. מה קורה איתה???
תשובה שלום
ייתכן והכלבה מגלה רגישות לרספרים, ייתכן והדלקת בשתן לא מגיבה לרספרים, ייתכן והדלקת לא משלפוחית השתן אלא מאיבר המין או הרחם. יחד עם זאת יש כלבות שבסוף השלה הראשון של היחום מעט רגועות יותר. בשל העובדה שזה נמשך כבר שבועיים כדאי לחזור לוטרינר לבדיקה נוספת.
בברכה
דר פאר
וטרינר.
לראש הדף
339 340 341 342 343 344 345 346 347 348