וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: מיה
29/11/2007 ד"ר רגב שלום רב, יש לי כלבת פינצ’ר מעורבת בת 4-5 (לא ברור כי לקחנו אותה מצער בעלי חיים) שלאחרונה החלה להתקרח באזור האוזניים. לאחר היוועצות על וטרינר הוחלט שיש לה טפיל (הוא נתן טיפול של זריקות, סטרואידים ומריחת למסיל על גב האוזן) נראה היה שהמצב השתפר, אך בימים האחרונים צמחו שלפוחיות קטנות על אחת האוזניים, והכלבה מתגרדת בלי סוף. הליכה לורטינר מצריכה נטילת זריקת הרגעה משום שהכלבה תוקפנית, לכן הייתי מעדיפה לנסות טיפול ביתי. האם יש לך הצעות? תודה, מיה.
תשובה הי מיה
הסיבות השכיחות לקרחות באזניים הן פטריה וגירוי כתוצאה ממזון שהכלב אלרגי אליו. הסיבה שמרחת למיסיל היא קרוב לוודאי כדי לשלול נגיעות בפטריה למרות שיש פטריות שלמיסיל לא עוזר להן. .ייתכן והסטרואידים נועדו כדי להקל על האדמומיות המקומית (אם הייתה). אם הקרחות לכשלעצמן לא מפריעות לכלבה והן לא מחריפות עיקבו אחריהן ואם אין שיפור בתוך מספר שבועות כדאי להתקדם ואפילו לחשוב על ביופסיה כדי לקבל אבחון מדויק. (במקום לבצע מספר בדיקות שבמהלכן תידרש זריקת טשטוש)
 נב. לא ברור לי אילו זריקות הכלבה קיבלה.
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: שמעון
28/11/2007 יש לי שאלה אלייך יש לי כלבת פאג בת 5 חודשים האם אפשר להשאיר אותה לבד בבית אם כן כמה זמן בערך היא יכולה להשאר לבד? ושאלה נוספת אני נותן לה אוכל מסוג רויאל קינן וכל פעם שאני נותן לה לאכול היא מראה לי כמו התנהגות של רעב מטורף האם זה נורמלי אם כן גם כמה ארוחות צריך לתת לה ביום?
תשובה שלום שמעון
ניתן לתת 3 ארוחות ביום. המזון שאתה נותן מזון מאיכות טובה מאוד. ניתן להשאירה בבית, אך יש לזכור כי גורים צריכים מגע וקריבה ויש לנסות ולאפשר ככל שניתן
בברכה
דר פאר
וטרינר.
שאלה שם: מאיר
28/11/2007 הכלבה שלי בת 13 בערך,כנראה שנדבקה בנגיף של קדחת הקרציות,היא קיבלה כדורים ומצבה לא הוטב,היא אינה אוכלת,לא שותה,לקחתי אותה לטיפול שוב,נתנו עירוי תת עורי,ויטמינים,וזריקת אנטיביוטיקה. היא נראית מוטשת עד לבלי כח לנוע בעצמה,חלשה ומתנדנדת בהליכה עד כדי נפילה. כמו כן יצא לה אבסס בפה כנראה מזיהום או דלקת בחניכיים,אינני יודע מה לעשות . עזרתך המהירה אם אפשר ,מצבה מדרדר . תודה מאיר .
תשובה הי מאיר
לא נשמע לי הסיפור. לא ברורה לי רמת הוודאות של האבחון. נכון שקדחת קרציות יכולה לגרום לחולשה ואפטיות וחוסר תיאבון אך יחד עם זאת הכלב מבוגר  ויש לשלול גורמים נוספים העלולים להיראות כמו קדחת קרציות כשבפועל מדובר בגורם אחר. עפ"י תיאורך הכלב זקוק לאשפוז בהשגחה.
ולטעמי העמקת האבחון (ספירת דם,אולטרא סאונד בטן, צילומי בית חזה)
בברכה
דר פאר
וטרינר


שאלה שם: בונט
28/11/2007 שלום רב. ד"ר פאר היקר, בהמשך לשאלתי על הפינצר בו ה-14 השמן, שהיה לו התקף של פירכוסים, רציתי להוסיף שפניתי לווטרינר מקומי בקרית גת בקשר לכך והוא אמר שיש לכלב מוגלה או שקים חסומים במערכת העיכול התחתונה שגרמו לכלב להתכווץ כך. לי אישית זה נראה מגוחך ולא הגיוני. אבל אחרי שהוא טיפל בו לא חזר התקף דומה. מאוד חשובה לי דעתך בנושא הזה.תודה רבה מראש.
תשובה הי בונט
ייתכן שבלוטות הסירחון אכן היו מלאות, אך לא סביר כי זו הסיבה לאפיזודה. וכאמור יש להעמיק יותר האבחון. יותר מכך, בהיעדר בדיקות נוספות, קשה לי לקבוע.
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: אורית
26/11/2007 שלום ד"ר שרון רגב מצאתי יונה שלא יכולה לעוף ליד הבית שלי ואולי היא גם עוורת מה אני יכולה לעשות?
תשובה

היי אורית
לצערי אין גוף שמטפל ביונים פצועות, למרות שהן חיות בר.
נסי לפנות לוטרינר בקרבת מקום מגורייך, אולי יכמרו רחמיו ויכל לעזור לך.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: דורין
26/11/2007 שלום, החתולה שלי נעדרה מהבית במשך יום וכשחזרה לא אכלה לא שתתה וגם הקיאה. הוטרינר לקח אותה לטיפול וכיום נמסר לנו שיש לה צהבת ונשנתקשר בעוד ארבעה ימים. רציתי לשאול מה את/ה יודע/ת על הצהבת ומה הסיכונים הכרוכים בה. תודה, דורין
תשובה

דורין שלום.
צהבת אינה מחלה אלא תסמונת, היא נגרמת ע"י נוכחות של חומר שנקרא בילירובין בדם. מקורו יכול להיות או מהכבד או מכדוריות דם שנשברות.
בכל מקרה בחתולים צהבת היא תסמונת קשה, מצריכה אבחון מדוייק לסיבת הצהבת, וטיפול רציני ונמרץ לאחר מכן.
דירשי מהרופא לדעת מה מקור הצהבת ומהי המחלה ממנה סובל החתול
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: שמעון
26/11/2007 שלום . . .יש לי כלבת פאג בת חמישה חודשים ואני מאכיל אותה באוכל מסוג רויאל קנין אבל משום מה שמתי לב שבזמן האחרון אני נותן לה לאכול והיא מראה התנהגות כזאת כאילו האוכל לא מעניין אותה כאילו היא לא רעבה ובעצם היא לא אכלה כלום באותו יום וזה מוזר לי מאוד מה אני אמור לעשות כדי שהיא תאכל באופן מסודר ? אודה לך מאוד אם תעזור לי לפתור את הבעייה הזאת
תשובה

שלום שמעון
חוץ מזה היא עירנית? שותה בסדר? צרכים תקינים? האכילה סלקטיבית או שלא מעוניינת בכלום ?

שאלה שם: שמעון
26/11/2007 באיזה גיל ניתן לאפשר לכלבת פאג להכנס להריון מתי הכי מומלץ לעשות זאת היא עכשיו בת חצי שנה .
תשובה הי שמעון
ראה תשובות קודמות בנושא המתייחסות לנושא בהרחבה. על פניו לא לפני ייחום שלישי, קרי בגיל שנה וחצי לערך.
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: מיטל
25/11/2007 שלום , יש לי פודל טרייר מעורב כבן 15 הוא נראה ומתנהג ממש כמו גור.... :) לאחרונה הוא התחיל להשתין הרבה בבית ובנוסף מרבה לשתות מים כל הזמן , הוא שותה בכמויות מאוד גדולות אשמח להבין במה מדובר ? מה קורה לו ? תודה ,מיטל.
תשובה הי מיטל
שתיה מרובה ולצידה השתנה מרובה זהו סימפטום המזוהה עם מחלות רבות כדוגמת סכרת, אי ספיקת כליות, דלקת בכבד ורשימה ארוכה נוספת. אם תוכלי למדוד את כמויות השתיה ביממה זה יוכל למקד את פעולות האבחון. הגדרת שתיה מרובה נעה מעל 80 מ"ל לק"ג ליום. כך, כלב השוקל 10 ק"ג, אמור לשתות בסביבות החצי ליטר ביום אך אם שותה בסביבות הליטר יש לחשוד.(כמובן שלטמפרטורה ולפעילות יש חשיבות). המלצתי, לאחר מדידת הכמויות לאורך 3 ימים לפחות, להיבדק אצל רופא ולבצע בדיקות מעבדה ובכללן דם, שתן וצילומים.
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: דניאל
25/11/2007 איך הכלבים נושמים?
תשובה

הכלביםפ נושמים דרך מערכת הנשימה המורכבת מהאף/פה , לוע, קנה הנשימה (טרכאה) סימפונות  ונאדיות הריאה. לתהליך חילוף הגזים במסגרתו נפלט פחמן דו חמצני ונספג החמצן קוראים "תהליך הנשימה".
בברכה
דר אורן פאר
וטרינר

לראש הדף
339 340 341 342 343 344 345 346 347 348