וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: יוסי
3/2/2008 שלום רב יש לי שני כלבים האחד בוגר ואוכל מזה כמה שנים יוקנובה דרמטוזיס בהמלצת הווטרינר והשני גור בן שישה חודשים (כשבועיים אצלי) המסרב לאכול כל מזון המיועד לגורים ורוצה רק את הדרמטוזיס האם זה בסדר שאני מאפשר לו לאכול את הדרמטוזיס ולא מזון לגורים?
תשובה הי יוסי
האידיאל זה כמובן לתת מזון גורים לקטנצי’ק. עם זאת אם הוא מתעקש ניתן לתת דרמטוזיס אך לדאוג שהוא מקבל 20% יותר ממה שרשום ע"ג האריזה. (רק הוא)
בברכה
דר פאר
שאלה שם: שרית
3/2/2008 יש לי כמה שאלות אשמח עם אקבל תשובה במהרה.. שאלה ראשונה: יש לי 2 אוגרים שהם ביחד כבר חודשיים ואין שום המלטה האם יכול להיות שאחד מהאוגרים עקר? שאלה שנייה: יום אחד האוגרת שלי ניסתה לברוח מהכלוב אז תפסתי אותה ליד הבטן מאותו זמן שתפסתי אותה היא הלכה כיאילו היא גוססת העם יכול להיות שהיא הייתה בהריון? שאלה שלישית: שמעתי כשהאוגרת בהריון אז היא תוקפת את הזכר יום אחד ראיתי סריטה ליד העין של האוגר העם יכול להיות שהאוגר ניסה להזדווג איתה כשהיא הייתה בהריון? שאלה רביעית: יש לי כלוב עם שלושה קומות רוב הזמן האוגרת שלי עולה לקומה השלישית ונופת בכוונה העם האוגרת שלי מנסה להיתאבד? שאלה חמישית: האוגרים שלי יושנים לרוב הזמן בניפרד העם יכול להיות שהיא לא רוצה אותו? כי הם לא באותו גיל? שאלה שישית: רוב הזמן בערב כשהאוגרת עולה לאוגר אני שומעת קולות העם יכול להיות שהיא תוקפת אותו? שאלה שביעית: אני מכינה לאוגרים שלי בית לקומה השלישית מקרטון הבעייה היא שהאוגרים תמיד עולים לבית ומתחילים להרוס אותו העם הבית לא מוצא חן בעיינהם? שאלה שמינית: העם אפשר לקנות לאוגרים סיבירים מצא ריחני? תודה מראש שרית
תשובה
שאלה שם: שמעון
3/2/2008 שלום דוקטור יש לי שאלה מאוד מאוד חשובה יש לי כלבה מסוג פאג בת 7 חודשים לפני כ-חמישה חודשים התחלתי להאכיל אותה ברויאל קנין ואמרת שזה אוכל מאוד מומלץ ולפני חודש בערך היא עושה לי בעיות עם האוכל היא לא רוצה לאכול את האוכל הזה אין לי מושג למה .היא אפילו מסוגלת לא לאכול לפחות יום שלם ואפילו יותר וזה מאוד מציק לי . והשאלה שלי היא מה אני אמור לעשות כדי לגרום לה לאכול באופן סדיר ללא בעיות ? אין לה שום סימן מוזר בהתנהגות הכלבה מתנהגת רגיל לחלוטיןמה אני צריך לעשות??
תשובה שלום שמעון
ייתכן , כי יש משהו אחר שגורם לה לאכול פחות , ייתכן התחלה של ייחום, ייתכן רגישות/דלקת כלשהי. כדאי לבדוק רפואית כי אין משהו ברקע.
בברכה
דר פאר
שאלה שם: אביה
3/2/2008 שלום הציפורן של הכלב שלי נשברה מעט בחזיתה. מחצית החתיכונת השבורה היא בתחום העצבים וכלי הדם ומחציתה החיצונית יבשה. מה עלי לעשות? לאחד את הציפורן בחבישה? זה כואב לו בדריכה או בכל סוג של מגע בשבר; ואין מספיק חלק יבש בחתיכת השבר בכדי לקצוץ אותה שלא תבוא במגע עם הקרקע ותכאיב לו. מה לעשות? תודה ושבת שלום אביה
תשובה הי אביה
יש לקטום את הציפורן בבסיסה (בחלק החי) כדי לאפשר החלמה מלאה של הרקמה. כל זמן שהחלק ה"מת" תלוי על החלק החי זה כואב והאיזור מאוד רגיש. בנוסף יש לדאוג לכיסוי אנטיביוטי ולחבישה
גשי לבדיקת רופא.
בברכה
דר פאר
שאלה שם: נועה
2/2/2008 יש לי כלבת שנאוצר ננסית בת 8 חודשית. הייחום הראשון הסתיים ממש עכשיו וארך כחודשיים!!!! הייתי מאוד רוצה לעקר אותה אבל מניסיוני כל הכלבות שהיו לי בעבר הפכו לחביות אחרי העיקור. האם אפשר לעקר בלי שהכלבה תשמין נורא ? מה לעשות?
תשובה הי נועה
אחת מתופעות הלוואי המוכרות לאחר עיקור זו אכן השמנה, אך זו ניתנת לשליטה באמצעות תזונה מבוקרת, כמויות מדודות ולעיתים האכלה של מזון דל שומן.
בברכה
דר פאר
שאלה שם: יעקב נוימן
2/2/2008 שמי קובי ואני בן 28 ממרכז הארץ. יש לי חתולת רחוב שלקחתי אליי הביתה לפני 4 ימים והיא עברה תאונה לפי מה ששמעתי מחבריי לעבודה במקום בו אני עובד בערך 3 ימים לפני שלקחתי אותה אליי..סך הכל שבוע בערך..מדובר בגורה קטנה בערך בת כחצי שנה.בתאונה היא נפגעה באזור האגן האחורי ועצם הזנב. הזנב אינו מגיב והחתולה אינה שולטת על היציאות שלה כלל.לאחר בדיקה אצל וטרינר הוא אמר לי ש99% שאצטרך להרדים אותה היות והיא כנראה נפגעה בעצב ששולט על השלפוחית ובמצב כזה אין מה לעשות חוץ מללחוץ לה על השלפוחית ולעזור לה להוציא הכל ולתת לה "הזדמנות" שבוע שבועיים ולראות אם ישנו איזשהו שיפור במצב שלה..ואם לא..אז להרדים..(גם יכול להיות שהיא בהריון כי הספיקה להזדווג)ממש חבל לי על הנשמה הטובה הזאת ולא הייתי רוצה להרדים אותה.האם ישנו איזשהו טיפול או ניתוח או איזשהו טיפ שאפשר בבקשה בבקשה לקבל?? מה לעשות? אני לוקח ממש קשה את הסיפור הזה כי אני אוהב חתולים...וממש הייתי רוצה לעזור לה..אבל היא משתינה ומחרבנת לי בכל הבית..ואני לא רואה שיפור במצב..אני רוצה לציין שהיא הולכת כרגיל וקופצת...שקטה,שמחה וטובה. בבקשה ..אם ישנו איזשהו טיפול ניסיוני אלטרנטיבי או כל דבר שיכול לעזור לה.. בתודה מראש קובי
תשובה הי קובי
יש לצלם את החתולה, לבצע בדיקה נוירולוגית מלאה, ולאחריה לקבוע את מידת וחומרת הנזק ומה הסיכויים להחלמה אפשרית. יש הצלחות במישור האלטרנטיבי (דיקור והומאופטיה) אבל רק לאחר אבחון מדויק.
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: יובל ברוך
2/2/2008 האוגר שלי לא אוכל כמעט שום סוג אוכל רגיל של אוגרים אני לא יודעת מה להביא לו לאכול האם כדאי לי להכין לו תערובת של פיצוחים או כל מיני דברים או פשוט למצוא סוג של מזון אוגרים שהוא אוהב? ועם אתה חושב שכדאי לי למצוא סוג שהוא אוהב אז על איזה מזון אתה ממליץ?
תשובה שלום יובל
יש תערובות מסחריות המומלצות למכרסמים בהם אוגרים, האוגרת שלי מבסוטה מאוד מהאוכל, בנוסף יש להוסיף, קליפות תוזים, חתיכות תפוח, חסה. אם למרות זאת לא אוכלת כדאי לבדוק אותה אולי משהו נוסף ברקע.
בברכה
דר פאר
שאלה שם: מוריה
2/2/2008 שלום ד’ר שרון רגב האם אוכל מסוג פרו פלן הוא מזון מזין לכלבת פאג?. המלצת בעבר על יוקונובה ורואיל קנין אך היא הפסיקה לאכול אותם משום מה. רציתי לדעת אם הפרו פלן הוא גם ברמה גבוהה
תשובה הי מוריה
מזון מסוג פרו פלאן נחשב למזון איכותי מסוג "סופר פרימיום" יחד עם זאת לנו אין נסיון עם המזון הזה, כך שלא אוכל להמליץ לך עליו.
בברכה
דר פאר
שאלה שם: דניאל
1/2/2008 שלום. יש לי כלב מסוג פקינז כבן שנתיים וחצי, וכל בוקר שאנחנו קמים או שאני זה שמטפל לא בבית הוא משתין בבית בכל מיני מקומותו בבית כשאני בבית בדרך כלל הוא לא עושה אבל כשאני יוצא או יושן הוא תמיד עושה. הכלב תמיד יורד 3 פעמים ביום והוא עושה את צרכיו בחוץ בצורה רגילה וסדירה אבל עדיין עושה בנוסף לכל גם בבית. עכשיו הכלב קיום בריא אין לו שום מחלה בעבר היו לו כמה בעיות רפואיות באזור הראש אבל הוא כבר בסדר והמחלה נישכחה. האם זה בעיה נפשית אולי עבר טראומה או משו או שיש לו בעיה במערכת השטן כניראה? תודה מראש דניאל.
תשובה הי דניאל
יש לבצע בדיקה גופנית ובדיקת שתן לפני שקובעים שהבעיה היא התנהגותית
בברכה
דר פאר
שאלה שם: סתיו
1/2/2008 שלום יש לי כלבה בת 6חודשים ויש לה מחזור והכלב שלי תמיד עולה אליה והיא צועקת ואז הם מתחברים גב אל גב והכלבה שלנו עדיין לא מעוקרת פניתי לוטרינר והוא אמר שצריך לחכות שבועיים לעיקור כי יש לה מחזור והמקרה קרה כבר יותר מפעמים האם יש דרך שונה ומוקדמת לעיקור?וכמה יעלה לי בערך העיקור?והאם כדי להפרידם בנתיים?
תשובה הי סתיו
עלות עיקור שונה בין המרפאות
צדק הוטרינר שהמליץ לחכות שבועיים מאחר ואז הייחום יסתיים. (עיקור במהלך ייחום יותר מורכב). הדרך הטובה להפריד ביניהם - פשוט למנוע גישה, להפריד פיזית.
בברכה
דר פאר
לראש הדף
333 334 335 336 337 338 339 340 341 342