וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: יוסי
20/1/2008 שלום רב יש לי גור בן 10 חודשים גזע מלטז לפני כשבוע וחצי -שבועים ניהיה לו כתם בהיר באמצע האף (במקום שחור ניהיה צבע אפרפר בהיר) מה זה יכול להיות?האם זה יכול להיות קשור לאוכל לא מתאים לו?(הוא אוכל פרופלן) או שפשוט הצבע של האף משנתה לו ללא סיבה? תודה
תשובה הי יוסי
ידוע כי למלטזים בעיות עור אשר השכיחות בהן- אסתמה של העור- אטופי (ראה מאמר בהרחבה), בעיות של הפרשת בלוטות החלה ועוד, אשר עשויות לבוא לידי ביטוי במגוון צורות, עם זאת יש להתייחס בשלב זה את הכתם כמשהו נקודתי ולעקוב אחר, בהחלט ייתכן שתוך שבועות מספר האיזור יחזור להיות שחור כולו.(מלא פיגמנטציה)
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: אביאל
19/1/2008 שלום. יש לי זכר פיטבול בן 5 חודשים וברצוני לעשות לו גזירה באוזניים. אני מחפש זמן מה מישהו שמבין ועושה גזירות והמזל לא משחק לי. אני יודע שזה לא חוקי ואסור אבל זה הוא רצוני. כולכם תגידו זה התעללות וכו אבל למה? כי זה פיטבול? ושגוזרים לדוברמן? ולרוטווילר את הזנב? זזה בסדר? אני אשמח באמת עם מישהו פה יפנה אותי למישהו שעושה זאת. אביאל.
תשובה מצטער ידידי
לא בבית סיפרנו.
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: עדי
18/1/2008 ד"ר שרון שלום יש י כלבת זאב בת 6 . היא אוכלת רויאל קנין מקסי בוגרים והיא כלבה מאוד פעילה ונראה שהאוכל קצת מרזה אותה ואני נותנת לה בכמות שרשום ואפלו יותר .העיכול של האוכל בסדר גמור. השאלה שלי היא אם כדי להחליף את האוכל למקסי מובגרים שיש בו יותר קלוריות ויותר אנרגיה או שכדי להישאר עם אותו אוכל?
תשובה

עדי שלום רב
בדרך כלל נהוג להעביר כלבים לאוכל מבוגרים אחרי גיל 7, במזון למבוגרים יש פחות שומן ויותר חלבונים, וכפי שקרוב לודאי ידוע לך מרבית הקלוריות באות מהשומן, לכן לא כדאי להעביר למזון מבוגרים. האוכל מתאים בהחלט.
אבל, אם הכלבה ממשיכה לרדת במשקל למרות הזנה טובה כדאי לגשת לוטרינר ולבדוק אם לא מסתתר מצב נוסף שגורם לה לרדת במשקל.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר 

שאלה שם: ליאת
17/1/2008 שלום שוב, קודם כל,תודה רבה על תגובתך,דר’. הפינצ’רית שלי בקושי מקבלת מזון אחר מלבד המזון היבש וזאת,במטרה לא לקלקל לה את התאבון. המזון שהיא מקבלת עכשיו,בשם בנטו קרונן, מאוד טעים לה והיא אוכלת ממנו כמה פעמים ביום,לפי בחירתה. עם יוקונובה ושאר המזונות, לא הצלחנו לגרום לה לאכול אותם,היא רק כרסמה מהם מדי פעם ואפילו הרעיבה את עצמה. האם יש חשיבות לכך שהמזון שהיא מקבלת עכשיו,הוא מזון לכלבים בוגרים ולא לסניור? היא לא עברה בדיקת שיניים,אבל ממה שנראה לעין,השיניים שלה במצב טוב. אני חוזרת על שאלתי הקודמת,האם זה בסדר שיש לה כעת 3 יציאות יומיות? (לעומת אחת בעבר) מצ’ב מידע על המזון שהיא אוכלת עכשיו- http://www.versele-laga.com/NUTRI/Nutrition/Pages/Products/index.jsp?fam=121 תודה מראש והמשך יומנעים
תשובה הי ליאת, שוב
טוב שאת מקפידה על סוג האוכל ואת לא מערבבת, כאמור אין לנו נסיון עם סוג האוכל שאת נותנת לה כך שקשה לי לחוות דעתי. מהנסיון, אני ממליץ לך בחום ללכת ולבדוק את חלל הפה של הכלבה כחלק מבדיקת רופא (בחודש הבא צפוי להתקיים חודש בריאות השן של חברת יוקנובה ווטרינרים שישתתפו במיזם יבצעו בדיקה של חלל הפה בחינם...), ייתכן והוא גם גורם לסלקטיביות.
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: מאיה
17/1/2008 שלום רב, לחתולה שלי בת 15 שנה יש ציפורן חודרנית בשני רגליים הקדמיות.לא צולעת ולא מתללוננת על זה במיוחד אבל זה נראה ממש לא טוב. האם כדי להגיעה לרופא על מנת להוציא לטפל בזה והאם אני יכולה לעשות את זה לבד? אודה על שתובתך, תודה מראש מאיה
תשובה מאיה שלום רב
חד משמעי, גשי לוטרינר. זה כואב ויכול לגרום לזיהומים קשים.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: ליאת
16/1/2008 שלום דר’, יש לי פינצ’רית בת 13 ,שאכלה עד לפני שנה בונזו. ניסינו יוקונובה,פרופלאן,נוטרו צ’ויס ,בלקנדו ועוד,אבל היא אף אחד לא מצא חן בעינייה. כיום היא מקבלת מזון בשם בנטו קרונן והיא מאוד אוהבת לאכול אותו ,אבל היציאות שלה התרבו. שאלתי היא,האם זה נורמלי שיש לה 3 יציאות יומיות,או שזה יותר מדי? (לפני כן,הייתה לה יציאה אחת ליום-יומיים) תודה מראש
תשובה הי ליאת
אני לא מכיר את המזון שאת נותנת כעת. אני מבין שהיא עושה לך "חיים קשים" בנוגע לתזונה, האם יכול להיות שאת נשברת מוקדם מדי והיא מקבלת הרבה דברים מהצד ולכן לא מעוניינת באוכל הבנאלי.... בנוסף האם עברה טיפול שיניים? אולי כואב לה???
שאלה שם: גל דנינו
16/1/2008 שלום. שלום יש לי כלבה מסוג פקינז בת 5 חודשים,רציתי לדעת עם זה הגיוני שהיא קיבלה "מחזור" וכמה זמן זה ימשך. תודה.
תשובה הי גל
כן, זה הגיוני, יש כלבות שמחזור הייחום הראשון שלהן מוקדם יותר, הוא נמשך כחודש בקירוב.
בברכה
דר פאר
שאלה שם: אילנית גת
15/1/2008 שלום רב, אמש אימצנו, אני ובני ביתי כלבה מעורבת מקסימה בת 4 חודשים. הכלבה עברה עיקור אתמול בבוקר. בלילה, היא הקיאה פעמים רבות והדבר מעורר מחשבה ודאגה. האם ייתכן קשר בין הדברים? אציין גם כי כלבתנו קיבלה חיסונים כנדרש בעמותה בה שהתה. בברכה, אילנית.
תשובה הי לכן
אם המגמה נמשכת, חזרו בהקדם לרופא המנתח
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: שרון
14/1/2008 החתולה שלי מתעטשת מדי פעם אולם הערב היא התעטשה וראינו שהשפריץ דם. הדם לא קרישי והוא אדום בוהק ונראה דליל כי השפריץ לכל עבר. מה זה יכול להיות ? אני מאוד מודאגת ולא יודעת אם לפנות כבר עכשיו לחירום
תשובה

הי שרון
להתעטשויות לא מעט סיבות, החל מגורמים זיהומיים של מערכת הנשימה העליונה, דרך גופים זרים התקועים בצנרת העליונה וכלה בגידולים, הפרשה דמית בהחלט מדאיגה, ולכן בדיקת רופא בהקדם רצויה.
בברכה
דר פאר
וטרינר

שאלה שם: יהודה
12/1/2008 שלום.יש לי כלבה מסוג אמסטף והיא בת 10 הלכתי היום לוטרינר ומצאו לה כמה גידולים בחזה .האים יש סיכוי שהיא תצא מיזה לאחר ניתוח וכמה זמן נותר לה ליחיות ? ואים כדאי ביכלל לנתח? תודה מראש יהודה
תשובה הי יהודה
אילו גידולים? באילו מיקומים? האם היו לה גידולים בעבר, האם נעשו בדיקות מקיפות יותר (צילומי בית חזה, בדיקת דם?) האם נשלחו ביופסיות למעבדה פתולוגית? יש הרבה פרמטרים המגדירים את אלימותו של הגידול וכדי לדעת אותם צריך לבצע את הבדיקות הללו.כך הרופא יוכל גם לענות לך האם כדאי לנתח וכמה זמן נותר לחיות.
בברכה
דר פאר
וטרינר
לראש הדף
333 334 335 336 337 338 339 340 341 342