וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: מאור
13/11/2007 יש לי פיקינז כבן שנתיים וחצי.ביום שני עשינו לו חיסון נגד כלבת ולאחר כמה זמן הוא פיתח אלרגיה לחיסון,הוטרינר הזריק לו סטרואידים ואנטי היסטמין על מנת לטפל באלרגיה אך בלילה הכלב שוב החל להראות סימנים של הפרעה בעקבות האלרגיה,התקשרנו לוטרינר והוא אמר שניתן לו סטרואידים(חצי כדור)על מנת להקל על הכלב.חוץ מזה שבפעם הבאה שעושים לו חיסון כזה צריך לתת לו אנטי היסטמין כחצי שעה לפני,איך אני יכול לטפל בכלב כאשר הוא נתקף באלרגיה שוב ושוב .תודה מראש
תשובה הי מאור
אוכלוסיית הפקינזים ידועה ברגישותם. רגישות זו עשויה לבוא בתגובה אלרגית. הטיפול שניתן הוא הטיפול הנכון כלומר הורדת הסימנים הקלינים החריפים באמצעות סטרואידים והפחתת התסמינים ומניעת יצירתם באמצעות אנטיהיסטמינים. בהחלט, לפני מתן חיסון כלבת ואף משושה יש לתת זריקה של אנטיהיסטמנים לפני והייתי ממליץ להשאיר את הכלב להשגחה במרפאה ל-6 שעות (לפחות בחיסון הקרוב)
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: ערן
11/11/2007 שלום ד"ר שרון רגב , שמי ערן יש לי כלב גולדן בן 3 חודשים שלא מפסיק לשלשל לאחר תהליך ארוך של טיפולים שעבר, כולל כדורים שניתנו ע"י וטרינר כולל אכילה של אורז ועוף , איני יודע מה עוד לעשות , והשילשולים רק מחמירים?
תשובה שלום ערן
לא ציינת מהו התהליך הארוך שהכלב עבר, הוא סך הכל בן 3 חדשים כך שלא ברור לי כמה ארוך התהליך שעברתם. אם תוכל לפרו מה עשיתם עד כה אולי אוכל לעזור.
או ש-
קח אותו לבדיקה לוטרינר אחר.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: אנוכי
11/11/2007 כיצד יודעים שהכלבה בהריון מבלי לערוך בדיקה אצל הוטרינר? האם יש דרך ליבדוק זאת גם בשבועות הראשונים ?
תשובה

לא.
הבדיקה הרגישה ביותר היא US שאפשר לעשות אחרי 21 ימים של הריון.
בדיקות דם כמו אצל נשים לא עובדות
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: נועם
9/11/2007 אני עושה עבודה קטנה על חתולים אבל לא ביתיים אלה חתולי רחוב ובר. ויש לי כמה שאלות שאני לא משמ מסתדר איתן ואשמח אם תוכלי לעזור לי.. 1.מה אוכל חתול? 2.איך משיג את מזונו? 3.איך הוא מבצע את פעולת הנשימה?! 4.והאם זקוק למחסה ואם כן מהו!? תודה נועם.
תשובה  חתולי חצר ניזונים בעיקר מפסולת שמשליך האדם, שאריות מזון וכד’, כמו כן הם צדים מכרסמים שונים כגון עכברים וחולדות, לעיתיםפ קרובות הם צדים גם ציפורים ויונים. היום יש גם הרבה אנשים שקונים מזון ומאכילים חתולי חצר.
חתולים נושמים כמו כל יתר היונקים, דרך הריאות.
חתולים הם בעלי חיים שישנים במסתור.  בתוך כל מיני כוכים צרים, קופסאות ריקות וכד,
שאלה שם: קורל
8/11/2007 שום אני רוצה לאמץ גור מסוג סמוייד ואומרים לי שאת סוג הכלב הזה מאוד קשה לגדל ואני רוצה לדעת למה כי אני מאוד אוהבת את הסוג הזה אני ישמח אם תחזירו לי תשובה בהקדם תודה
תשובה קורל שלום,
שתי סיבות עיקריות
א. האופי - סמוייד הם כלבים עקשנים, קשים אילוף , אינדיבידואליסטים, בקימור כלבי עבודה כמו כל כלבי הקוטב,
ב. השיער - קשה מאוד לטפח את השיער שלהם, יש להם נשירה אדירה וכל הבית מלא שערות.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: טלי
8/11/2007 החתולה שלי בת חצי שנה ואמצתי אותה בגיל 10 ימים לאחר שננטשה בגינה שלי. היא פראית מאוד בהתהגותה וכשהיא רצה בכל הבית היא מתנשפת עם הלשון בחוץ כמו כלב. האם זה מצביע על קשיי נשימה או פגיעה בלב או שזה נובע רק בגלל פעילות מאומצת.
תשובה הי טלי
ייתכן שיש בעיה מולדת כדאי להיבדק
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: moshe
7/11/2007 שלום יש לי כלב צ’או צ’או כמעט בין 9 חודשים. לכלב נהיו קרחות קטנות אחת מעל העין ואחת פס של קרחת באוזן. איך אני אמור לטפל בזה והבעיה רק הולכת ומחמירה אודה מאוד אם תשיבו לי תשובה שלום רב משה
תשובה הי משה
קרחות סביב העיניים בגור עלולות להיות גורם דלקתי, פטרייתי או אפילו טיפול עור הגדל בזקיקי השיער כדי לאבחן את הבעיה כראוי יש לראותו לבדיקת רופא
בברכה
דר פאר
וטרינר.
שאלה שם: מורן
7/11/2007 שלום. אני עובדת בגן של ילדים בני שנתיים. הגננת ואני רצינו להביא לגן ארנבת ולגדלה בגן. יש לי שתי שאלות שנוגע לכך. 1. האם יש צורך בחיסונים כלשהם לארנבת לפני שמביאים אותה? 2. האם כדאי להביא לה ארנבת "חברה" כדי שלא תהיה לבד? או שזה לא משנה לה? תודה רבה. וגם - האתר מקסים! מורן.
תשובה

מורן שלום רב
לפני שאת מביאה ארנבונים לגן כדאי עבור אצל וטרינר, על נת שיבדוק שאין להן מחלום מדבקות, ובעיקר גרב. וכדאי גם לתת להן זריקה נגד גרב.
כדאי בהחלט להביא זוג , זה יותר נחמד וגם יכולים להיות גורים שזה חוויה נפלאה בפני עצמה.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: ששון דוד
7/11/2007 יש לי תוכי זאקו כבן שנה הוא מיבוא בחול שקניתי אותו קיבלתי תעודה שרשום בה שעבר את כל הבדיקות והזריקות עם טבעת ומיספר שבב השאלה שלי אם להסתמך על התעודה או שצריך ללכת לויטרנר ולעשות זריקה מחדש תודה ממתין לתשובה דוד
תשובה דוד שלום
תלוי מאוד מהיכן הוא בא.
אם הוא בא מארצות האיחוד האירופ אן ארה"ב - תהייה רגוע.
אם בא ממקום אחר, כדאי לברר פרטני לפי המדינה.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: גיונל
7/11/2007 מה אוכלים גורים?
תשובה
לראש הדף
333 334 335 336 337 338 339 340 341 342