וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: בני מרים
27/12/2007 יש לי כחבה ציאצו בת שלוש לפני שבוע ספרתי לה את שערות בזנב והי מאותו יום לא יורדת למטה לא מהמיטה נראה לי שהיה בדיכעון וגם בוכה עם יש לזה קשר תודה בני מרים
תשובה שלום מירה
ייתכן ויש קשר, כדאי לבדוק את הכלבה בהקדם.
שאלה שם: יפעת כהן
26/12/2007 אתמול, 23 בדצמבר, ראיתי את חתולי החצר מכרסמים משהו שנראה כמו עצמות עוף עם שרידי בשר, מבט נוסף גילה שאלה עצמות וגולגלות של יונק כלשהוא, צילמתי לפני שאספתי וזרקתי, האם אפשרי לשלוח אליכם את התמונות כדי לברר לאיזה בעל חי שייכות הגולגלות, אני מוטרדת מהבעיה בעיקר לנוכח העובדה שהמשטרה הפיקוח העירוני ותנו לחיות לחיות ענו שאין להם כל טיפול בנושא זה, האם שמעתם על מקרים נוספים מסוג זה? האם מישהו נסה להרעיל את חתולי החצר? האם מישהו שלח לי אזהרה משום שאני נוהגת להאכיל חתולים? אנא ענו לי, אולי אצליח למצוא קצה חוט. תודה.
תשובה

הי יפעת
את בהחלט יכולה לשלוח תמונות ואם נוכל לסייע לך, נשמח.
לא ידוע לנו באשר לפיזור רעל לרוב העירייה/מועצה מפזרת שלטים ו/או מודעות בנושא ולמה מיועד הרעל.
בברכה
דר פאר

שאלה שם: אלי שטיינפלד
24/12/2007 דוקטור פאר שלום רב בהמשך לתשובתך הרי התיחסותי לשאלות שלך משתינה באותו מקום - לא ולא פעם בסלון פעם בפינת אוכל העיקר במקום שאף אחד לא יראה אותה. אין שום ארוע מיוחד בשעות אלה הארוחות מסודרות מאוד 3 פעמים ביום 7 בבוקר 1 בצהריים ושוב 7 בערב כל פעם 100 גרם . רעשים מחוץ לבית - לא מספר הפעמים שיוצאת מחוץ לבית 3 - 4 פעמים במשך יממה שלמה לגבי שתיה - לא ניראה ששותה יותר מאשר בשאר חלקי היום קשה לי להתיחס לנקודה זו בכל מיקרה אודה לך באם תוכל להגיב 28/11/2007 דר פאר הי אלי הייתי מנסה דרכים נוספות לפני שאני מפנה אצבע מאשימה כלפיה. האם משתינה תמיד באותו המקום, האם יש מאורע מסויים בסביבות השעות האלה בתוך הבית,האם לאחר ארוחת ערב שלה? האם הארוחות מסודרות? האם נוטה לשתות משמעותית יותר בערב? רעשים מחוץ לבית? כמה פעמים ביום מוציאים אותה? תשובה
תשובה
שאלה שם: רותי
24/12/2007 שלום רב יש לי כלב פקינז מעורב וכלבת פינצ’ר מעורבת לשניהם יש כמו קו שחור שמוביל מקצה העין על הפרווה כמו דמעות שחורות ולפעמים יש להם גם הפרשה קשה ויבשה במיוחד לפקינז. שאלתי היא האם זה נורמלי והאם ניתן לעשות משהו בנוגע להפרשה זו? תודה
תשובה הי רותי
להפרשה הזו יש שם "אפיפורה". היא עשויה להיגרם כתוצאה מ-2 סיבות עיקריות:
1. ייצור דמעות מוגבר אשר יכול להיות כתוצאה מדלקת, ריסים הנוגעים בקרנית העין (האופייני לפקינזים) מבנה עין וכיו"ב
2. חוסר ניקוז יעיל של נוזל הדמעות (בתעלה אשר הפתחים אליה בזוית העפעפים והיא נגמרת בעצם האף).
זו לא בדיקה דחופה, אך באחד מביקורייך במרפאה בקשי מהרופא שיבצע בדיקה להערכת הגורם הראשוני לבעיה
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: רונית
19/12/2007 שלום לכלבה שלי מעורבת עם ויסלה בת שנה וחודשיים יש דמודקס באיזור העיניים לפי עצת הוטרינר עדיין לא נתתי לה טיפול בגלל שהיא צעירה והתופעה מקומית. יש שיפור במקצת מתחיל לצמוח לה שוב השיער (לקחתי אותה לדיקור סיני) לפני שבועיים הייתה לה הפרשה מהעין והוטרינר בדק ונתן לי לשים לה סינטומיצין במשך שבוע. קשה לי לפעמים לשים לה את המשחה כי היא מתנגדת לי ולכן יכול להיות שלא התמדתי בטיפול במשך שבוע רצוף. היום בבוקר ראיתי שוב הפרשה אני מנקה לה עם פד לח במים ושמתי סינטומיצין האם יש צורך להגיע לוטרינר בגלל שיש שוב הפרשה? ראיתי באחת התשובות שלך שהמלצת לשים קומפרס של תה קמומיל ולהמשיך עם הסינטו מיצין. רציתי לציין שלאחר שאני שמה לה סינטו כבר באותו יום אין לה הפרשה וההפרשות הן בצבע של נזלת.
תשובה הי רונית
עפ"י תיאורך הדמודקס כבר לא מתנהג כמקומי וייתכן והוא הגורם להפרשה מהעין, אם זה אכן  הגורם, אזי כאמור, יש לטפל בבעיה הראשונה (דמודקס) וכך תיפתר גם בעיית העיניים. הטיפול הוא לא מקומי אלא דרך הפה כך שאין חשש של פגיעה/גירוי בעיניים.
בברכה
דר פאר
שאלה שם: ליבי
19/12/2007 שלום אני מעוניינת לאמץ כלב אבל אני אלרגית לכלבים..האם באמת יש סוגים של כלבים שהם אנטי אלרגיים?
תשובה

ליבי שלום רב
ישנם מספר גזעי כלבים שנחשבים ל"היפואלרגניים"
קארן טרייר, וויטן טרייר ועוד כמה.
חפשי אותם ברשת, יש כמויות קטנות מהם בארץ.
דורית דמבין היא המגדלת העיקרית של הוקארן טרייר.
יש גם הגזע שנקרא בישון בריסל וגם הוא היפואלרגני, המגדלת שלהם היא עדי נאור.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: אדיר
16/12/2007 ד"ר שרון שלום יש לי שתי שאלות :יש לי גורה בת 5 חודשים בערך (זאת כלבה מסוג פקינז) 1.היא לא רוצה לישתות מים בשום אופן היא שותה מים עם חלב האם זה נורמלי ומה אני אמור לעשות במצב כזה ?האם אני הייתי צריך להפסיק לה את החלב?(מים מהולים בחלב) 2.אני רוצה שהגורה תהיה שמנה מה אני אמור לתת לה לאכול כדי שתהיה שמנה? ומות לה לאכול אוכל של בני אדם?(עצמות בשר וכו) בתודה רבה אדיר
תשובה שלום אדיר
יש להפסיק מתן חלב רק מים זמינים וטריים.
אין סיבה שהכלבה תהיה שמנה! דאג שתוכל מזון מסוג סופר פרימיום וכך תהיה בריאה ולא שמנה.
מותר לאכול אוכל של בני אדם- לא מומלץ- אם תקבל מזון מאיכות טובה הוא מספיק לדרישות שלה בכל הקשור לאבות המזון, ויטמינים ומינרלים.
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: אליאור
13/12/2007 כמה עולה בדיקה כדי לבדוק עם יש לכלבה שלי תולעת הפארקים(בוסטון טרייר)
תשובה

אליאו שלום, תולעת הפאר ניתן לגלות בעזרת בדיקת צואה (150ש"ח). אבל לא תמיד הבדיקה אמינה ב 100%. לפעמים גם בכלבים חולים אפשר לקבל תשובה שלילית.
ניתן גם לעשות אנדוסקופיה (להיכנס עם מצלמה לווש ולקיבה (885 ש"ח.)
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: ענת
11/12/2007 שלום רב, יש לי שתי שאלות: 1. הכלב שלנו (פוינטר מעורב בן 3 שנים) סובל מגזים (וגם אנחנו סובלים ממנו בקטע הזה). מטכניקל עברנו לפרופלן סלמון (למשך כשנה וחצי) שאולי שיפר את המצב אבל לא פתר אותו. כעת עברנו לפרופלן כבש אורז ועדיין לא הבחנו בשיפור ממשי - מה ניתן לעשות? 2. במחשבה על אוכל אחר, חשבנו לתת לו יוקנובה, אבל אז שמענו ממספר מקורות כי החברה מבצעת ניסויים די אכזריים בבע"ח - האם ידוע לכם אם זה אכן נכון?
תשובה הי ענת
לחברת יוקנובה ולחברת רויאל קנין יש מזונות היפוארגניים -דרמטוזיס והיפואלרגני בהתאמה. 2 המזונות הללו מאיכות טובה מאוד ויודעים לעשות עבודה אם הרקע הוא אכן אלרגי. באשר לניסויים הרי שהוטרינר המייצג את חברת יוקנובה בארץ, דר אילן סקורינסקי יכול להשמיע בפנייך את הגישה והצד של יוקנובה אם אכן מעניין אותך אני יכול להפנות את המייל אליו והוא יפנה אותך לחומר. בנוסף, צריך לציין שלגזים יש סיבות מגוונות וצריך לבצע בדיקת רופא מלאה ובכלל זה בדיקת צואה.
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: א
10/12/2007 ממשיכה לשאול ולענות על שאלות ההבהרה שלך- בינתיים הדלקת חלפה ע"פ בדיקת שתן שנעשתה דרך השלפוחית ונשלחה לתרבית. האנטיביוטיקה הופסקה. הכלבה עדיין עם זנב ירוד, רוב הזמן, והווטרינרים שאנו נמצאים בטיפולם מייחסים זאת אולי לייחום הנמצא כרגע בשלבי סיום. הכלבה גם לא מתנועעת יותר מדי, בעיקר כשהיא בחוץ- לא משחקת עם כלבים ונראה שיש לה רגישות בגב התחתון- היא מתיישבת הרבה בדרך לגינה. הדבר נמשך כבר כמעט חודש. הכלבה הרבה פחות שמחה וערנית מתמיד- והיא רק בת 7 חודשים. תודה על הדיאלוג המתמשך ועל מתן ההזדמנות לשאול ולהענות.
תשובה הי הדס.
ייתכן ייחום, עם זאת רגישות בגב, יכולה להצביע על תהליכים דלקתיים ממקור של עמוד שידרה ואפילו פריצת דיסק (שכיח מאוד בגזע, למרות שמאוד מוקדם), מאחר והתהליך נמשך חודש, שזה המון זמן, הייתי מעמיק באבחון
כשלב פרהלימינארי ניתן לשלב כדורים נגד כאבים (עפ"י המלצת רופא) לפרק זמן קצר ולראות האם הם מחזירים לכלבה את שמחת הכאב ו/או מפחיתים מהרגישות הגבית.
בברכה
דר פאר
וטרינר
לראש הדף
333 334 335 336 337 338 339 340 341 342