וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: מאיר
28/11/2007 הכלבה שלי בת 13 בערך,כנראה שנדבקה בנגיף של קדחת הקרציות,היא קיבלה כדורים ומצבה לא הוטב,היא אינה אוכלת,לא שותה,לקחתי אותה לטיפול שוב,נתנו עירוי תת עורי,ויטמינים,וזריקת אנטיביוטיקה. היא נראית מוטשת עד לבלי כח לנוע בעצמה,חלשה ומתנדנדת בהליכה עד כדי נפילה. כמו כן יצא לה אבסס בפה כנראה מזיהום או דלקת בחניכיים,אינני יודע מה לעשות . עזרתך המהירה אם אפשר ,מצבה מדרדר . תודה מאיר .
תשובה הי מאיר
לא נשמע לי הסיפור. לא ברורה לי רמת הוודאות של האבחון. נכון שקדחת קרציות יכולה לגרום לחולשה ואפטיות וחוסר תיאבון אך יחד עם זאת הכלב מבוגר  ויש לשלול גורמים נוספים העלולים להיראות כמו קדחת קרציות כשבפועל מדובר בגורם אחר. עפ"י תיאורך הכלב זקוק לאשפוז בהשגחה.
ולטעמי העמקת האבחון (ספירת דם,אולטרא סאונד בטן, צילומי בית חזה)
בברכה
דר פאר
וטרינר


שאלה שם: שמעון
26/11/2007 באיזה גיל ניתן לאפשר לכלבת פאג להכנס להריון מתי הכי מומלץ לעשות זאת היא עכשיו בת חצי שנה .
תשובה הי שמעון
ראה תשובות קודמות בנושא המתייחסות לנושא בהרחבה. על פניו לא לפני ייחום שלישי, קרי בגיל שנה וחצי לערך.
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: אורית
26/11/2007 שלום ד"ר שרון רגב מצאתי יונה שלא יכולה לעוף ליד הבית שלי ואולי היא גם עוורת מה אני יכולה לעשות?
תשובה

היי אורית
לצערי אין גוף שמטפל ביונים פצועות, למרות שהן חיות בר.
נסי לפנות לוטרינר בקרבת מקום מגורייך, אולי יכמרו רחמיו ויכל לעזור לך.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: שמעון
26/11/2007 שלום . . .יש לי כלבת פאג בת חמישה חודשים ואני מאכיל אותה באוכל מסוג רויאל קנין אבל משום מה שמתי לב שבזמן האחרון אני נותן לה לאכול והיא מראה התנהגות כזאת כאילו האוכל לא מעניין אותה כאילו היא לא רעבה ובעצם היא לא אכלה כלום באותו יום וזה מוזר לי מאוד מה אני אמור לעשות כדי שהיא תאכל באופן מסודר ? אודה לך מאוד אם תעזור לי לפתור את הבעייה הזאת
תשובה

שלום שמעון
חוץ מזה היא עירנית? שותה בסדר? צרכים תקינים? האכילה סלקטיבית או שלא מעוניינת בכלום ?

שאלה שם: דורין
26/11/2007 שלום, החתולה שלי נעדרה מהבית במשך יום וכשחזרה לא אכלה לא שתתה וגם הקיאה. הוטרינר לקח אותה לטיפול וכיום נמסר לנו שיש לה צהבת ונשנתקשר בעוד ארבעה ימים. רציתי לשאול מה את/ה יודע/ת על הצהבת ומה הסיכונים הכרוכים בה. תודה, דורין
תשובה

דורין שלום.
צהבת אינה מחלה אלא תסמונת, היא נגרמת ע"י נוכחות של חומר שנקרא בילירובין בדם. מקורו יכול להיות או מהכבד או מכדוריות דם שנשברות.
בכל מקרה בחתולים צהבת היא תסמונת קשה, מצריכה אבחון מדוייק לסיבת הצהבת, וטיפול רציני ונמרץ לאחר מכן.
דירשי מהרופא לדעת מה מקור הצהבת ומהי המחלה ממנה סובל החתול
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: מיטל
25/11/2007 שלום , יש לי פודל טרייר מעורב כבן 15 הוא נראה ומתנהג ממש כמו גור.... :) לאחרונה הוא התחיל להשתין הרבה בבית ובנוסף מרבה לשתות מים כל הזמן , הוא שותה בכמויות מאוד גדולות אשמח להבין במה מדובר ? מה קורה לו ? תודה ,מיטל.
תשובה הי מיטל
שתיה מרובה ולצידה השתנה מרובה זהו סימפטום המזוהה עם מחלות רבות כדוגמת סכרת, אי ספיקת כליות, דלקת בכבד ורשימה ארוכה נוספת. אם תוכלי למדוד את כמויות השתיה ביממה זה יוכל למקד את פעולות האבחון. הגדרת שתיה מרובה נעה מעל 80 מ"ל לק"ג ליום. כך, כלב השוקל 10 ק"ג, אמור לשתות בסביבות החצי ליטר ביום אך אם שותה בסביבות הליטר יש לחשוד.(כמובן שלטמפרטורה ולפעילות יש חשיבות). המלצתי, לאחר מדידת הכמויות לאורך 3 ימים לפחות, להיבדק אצל רופא ולבצע בדיקות מעבדה ובכללן דם, שתן וצילומים.
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: דניאל
25/11/2007 איך הכלבים נושמים?
תשובה

הכלביםפ נושמים דרך מערכת הנשימה המורכבת מהאף/פה , לוע, קנה הנשימה (טרכאה) סימפונות  ונאדיות הריאה. לתהליך חילוף הגזים במסגרתו נפלט פחמן דו חמצני ונספג החמצן קוראים "תהליך הנשימה".
בברכה
דר אורן פאר
וטרינר

שאלה שם: אירית
24/11/2007 שלום יש לי חתול נשא של המוברטונלה - לפני שישה חדשים אובחן כחולה עם כל הסימפטומים - מצבו היה מאוד קשה אך עם הטיפול הנכון הוא החלים. נפילות מעין אלה חזרו עוד ארבע פעמים . נכון להיום הוא מרגישה טוב כבר שלושה חדשים. עשו לו בדיקת דם וחזרו תוצאות חיוביות לגבי הטפיל. שאלתי היא האם יש סיכויי שהטפיל יעלם ? אם התשובה שלילית האם חתול יכול לחיות עם הטפיל ? ומה היא תוחלת החיים שלו ? והאם יש טיפול מונע ? תודה
תשובה הי אירית
יש בדיקה ספציפית חדשה לגילוי נוכחות המוברטונלה המבוססת על PCR יעילות אבחון של למעלה מ-95% . הבדיקה האחרת מבוססת על משטחי דם שאמינותם טובה אך משמעותית פחות. תיאור המקרה נשמע לי מעט תמוה מאחר וטיפול נכון לאורך זמן אמור להעלים את הטפיל. לכן אחת מ-2 אופציות
האחת- התמונה העולה מבדיקת הדם דומה לזו שהטפיל גורם, אך אין טפיל והגורם הוא אחר. (לדוגמא צהבת ואנמיה -מאפיין גם של הטפיל אך גם של תהליכים דלקתיים רבים אחרים)
השניה- אכן הטפיל קיים ולחתול מחלה נוספת הפוגעת ביכולתו להתגבר עליו כדוגמת FIV איידס של חתולים. 
בברכה
דר אורן פאר
וטרינר 
שאלה שם: ענת
24/11/2007 דר’ פאר, תודה על תשובתך. אשמח אם תפנה למייל שלי את הוטרינר של יוקנובה על מנת שיאיר את עיניי בנושא הניסויים של יוקנובה.
תשובה

הי ענת 
קיים אתר די מושקע של החברה www.eukanuba.com בבירור עם יבואן המזון האתר מדגיש ועונה על מרבית השאלות אם עדיין תיתקלי בבעיות יש לך אפשרות ליצור קשר עם קשרי לקוחות".
מקווה שסייעתי לך
בברכה
דר פאר
וטרינר

שאלה שם: רונה
22/11/2007 ד"ר שלום רב יש לי כלבה פינצ’רית גיזעית הבעיה שהיא לא עשתה את הצרכיים שלה לעולם בבית ופיתאום היא אתחילה לעשות את צריכה בבית עכשיו אני ומשפחתי חשבנו שאולי היא זקנה כי כלבים זקנים לא שולטים בצרכיים שלהם והיא רק בת שנתיים (כשהיא עושה קקי הוא נוזלי ) ...........מה לעשות צריכים לקחת אותה לווטרינר???????????
תשובה שלום רונה
כאשר שיגרת הכלב משתנה יש לחשוב על 2 כיוונים עיקריים הראשון רפואי ושני התנהגותי. אם הצואה נוזלית והכלבה לא נתנה שתן בתוך הבית כנראה שמשהו עובר עליה ויש לבדוק זאת לעומק (יש מספיק דברים שגורמים לשלשולים ומספיק דברים שגורמים לאי שליטה על השתן או גירוי הגורם להשתנה בבית) אם לא יתגלו ממצאים אזי ניתן לחשוב על רקע התנהגותי.
בברכה
דר פאר
וטרינר
לראש הדף
333 334 335 336 337 338 339 340 341 342