וטרינר
שאלות ותשובות
חפש שאלה
שאלה שם: אדיר
16/12/2007 ד"ר שרון שלום יש לי שתי שאלות :יש לי גורה בת 5 חודשים בערך (זאת כלבה מסוג פקינז) 1.היא לא רוצה לישתות מים בשום אופן היא שותה מים עם חלב האם זה נורמלי ומה אני אמור לעשות במצב כזה ?האם אני הייתי צריך להפסיק לה את החלב?(מים מהולים בחלב) 2.אני רוצה שהגורה תהיה שמנה מה אני אמור לתת לה לאכול כדי שתהיה שמנה? ומות לה לאכול אוכל של בני אדם?(עצמות בשר וכו) בתודה רבה אדיר
תשובה שלום אדיר
יש להפסיק מתן חלב רק מים זמינים וטריים.
אין סיבה שהכלבה תהיה שמנה! דאג שתוכל מזון מסוג סופר פרימיום וכך תהיה בריאה ולא שמנה.
מותר לאכול אוכל של בני אדם- לא מומלץ- אם תקבל מזון מאיכות טובה הוא מספיק לדרישות שלה בכל הקשור לאבות המזון, ויטמינים ומינרלים.
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: אליאור
13/12/2007 כמה עולה בדיקה כדי לבדוק עם יש לכלבה שלי תולעת הפארקים(בוסטון טרייר)
תשובה

אליאו שלום, תולעת הפאר ניתן לגלות בעזרת בדיקת צואה (150ש"ח). אבל לא תמיד הבדיקה אמינה ב 100%. לפעמים גם בכלבים חולים אפשר לקבל תשובה שלילית.
ניתן גם לעשות אנדוסקופיה (להיכנס עם מצלמה לווש ולקיבה (885 ש"ח.)
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: ענת
11/12/2007 שלום רב, יש לי שתי שאלות: 1. הכלב שלנו (פוינטר מעורב בן 3 שנים) סובל מגזים (וגם אנחנו סובלים ממנו בקטע הזה). מטכניקל עברנו לפרופלן סלמון (למשך כשנה וחצי) שאולי שיפר את המצב אבל לא פתר אותו. כעת עברנו לפרופלן כבש אורז ועדיין לא הבחנו בשיפור ממשי - מה ניתן לעשות? 2. במחשבה על אוכל אחר, חשבנו לתת לו יוקנובה, אבל אז שמענו ממספר מקורות כי החברה מבצעת ניסויים די אכזריים בבע"ח - האם ידוע לכם אם זה אכן נכון?
תשובה הי ענת
לחברת יוקנובה ולחברת רויאל קנין יש מזונות היפוארגניים -דרמטוזיס והיפואלרגני בהתאמה. 2 המזונות הללו מאיכות טובה מאוד ויודעים לעשות עבודה אם הרקע הוא אכן אלרגי. באשר לניסויים הרי שהוטרינר המייצג את חברת יוקנובה בארץ, דר אילן סקורינסקי יכול להשמיע בפנייך את הגישה והצד של יוקנובה אם אכן מעניין אותך אני יכול להפנות את המייל אליו והוא יפנה אותך לחומר. בנוסף, צריך לציין שלגזים יש סיבות מגוונות וצריך לבצע בדיקת רופא מלאה ובכלל זה בדיקת צואה.
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: א
10/12/2007 ממשיכה לשאול ולענות על שאלות ההבהרה שלך- בינתיים הדלקת חלפה ע"פ בדיקת שתן שנעשתה דרך השלפוחית ונשלחה לתרבית. האנטיביוטיקה הופסקה. הכלבה עדיין עם זנב ירוד, רוב הזמן, והווטרינרים שאנו נמצאים בטיפולם מייחסים זאת אולי לייחום הנמצא כרגע בשלבי סיום. הכלבה גם לא מתנועעת יותר מדי, בעיקר כשהיא בחוץ- לא משחקת עם כלבים ונראה שיש לה רגישות בגב התחתון- היא מתיישבת הרבה בדרך לגינה. הדבר נמשך כבר כמעט חודש. הכלבה הרבה פחות שמחה וערנית מתמיד- והיא רק בת 7 חודשים. תודה על הדיאלוג המתמשך ועל מתן ההזדמנות לשאול ולהענות.
תשובה הי הדס.
ייתכן ייחום, עם זאת רגישות בגב, יכולה להצביע על תהליכים דלקתיים ממקור של עמוד שידרה ואפילו פריצת דיסק (שכיח מאוד בגזע, למרות שמאוד מוקדם), מאחר והתהליך נמשך חודש, שזה המון זמן, הייתי מעמיק באבחון
כשלב פרהלימינארי ניתן לשלב כדורים נגד כאבים (עפ"י המלצת רופא) לפרק זמן קצר ולראות האם הם מחזירים לכלבה את שמחת הכאב ו/או מפחיתים מהרגישות הגבית.
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: ליאת
9/12/2007 שלום דר’, יש לי פינצ’רית בת 13 שאכלה בונזו עד לפני כמה חודשים,בתוספת אוכל ביתי מדי פעם,גבינות,ביצים,ירקות וגם מקבלת ויטמינים וברזל. לפני כשנה ניסיתי להחליף לה את המזון לאיכותי יותר והיא סרבה לאכול ואני מעוניינת עכשיו לנסות שוב. על איזה מזון אתה ממליץ?( אני לא שלמה עם זה שהיא אוכלת בונזו ורוצה לנסות שוב) האם יוקונובה עדיף על רויאל קנין? אגב,יש לה בעיית מפרקים והיא מקבלת סטרואידים ותוסף בשם סופרפלקס. תודה מראש
תשובה שלום ליאת
את מתארת כלבה לא בריאה, המטופלת באמצעות סטרואידים ותוספי מזון שייתכן וזה אכל מה שהיא אמורה לקבל, אך בראש ובראשונה יש לאפשר מזון איכותי וטוב. בין רויאל ליוקנובה אין לי עדיפות, שניהם טובים. יש מזונות רפואיים המותאמים בין היתר לפרקים. הייתי נמנע ממזונת עתירי מלחים ודלים בחלבון איכותי.
בברכה
דר פאר
וטרינר
שאלה שם: משה
9/12/2007 שלום יש לי כלב פינצ’ר ועכשיו אני היחלתתי להשים אותו בתוך הבית אבל מה שנאי שולא זה עם הוא לא יעשה לי פיפ וקקי בבית? שהוא היה בחוץ הוא כל הזמן היה עושה פיפ וקקי בבית
תשובה משה שלום
אם הכלב לא חונך לעשות צרכים בחוץ סביר להניח שהוא יעשה לך צרכים בבית . צריך לחנך אותו לעשיית צרכים בחוץ ע"י כך שתכעס עליו על פעם שעושה צרכים בבית (חשוב לתפוס אותו על המקום ולא יאוחר מ2-3 דקות) ולצ’פר אותו כל פעם שעושה צרכים בחוץ. אני מציע שתפנה למאלף שיעזור לך אם לא תסתדר לבד.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: אברהם
9/12/2007 יש לי זוג אוגרים סורים והם תמיד הולכים מכות ומשום מה ראיתי בבוקר שייש לו ליד הרגל משהו עגול ואדום וראיתי שזה מאזור הבטן מה אני צריך לעשות
תשובה אוגרים סיביריים שרבים ללא הפסקה יש להפריד , ולנסות לזווג אתם עם בני זוג אחרים.
אם האוגר פצוע כדאי לקחת אותו לוטרינר בהקדם.
בברכה
דר’ שרון רגב
וטרינר
שאלה שם: נטלי.מ.
7/12/2007 ד"ר שרון שלום, באיזה גיל אפשר להתחיל לחסן כלבים??
תשובה

בגיל 6-8 שבועות בקירוב

שאלה שם: אסף
6/12/2007 לכלב הפינצ’ר שלי בן ה 5 שצבע פרוותו הוא חום יש לו כמה שערות לבנות(בעיקר על הראש),האם ייתכן שהוא כבר זקן ? האם זה קשור לפיגמנטציה שיש לו על עור הבטן ? הודה לכם אם תענו לי על השאלה בדחיפות בתודה מראש .
תשובה

אסף שלום רב

מספר שערות לבנות על הראש לא אומרות שהכלב זקן הן אומרות שהוא מתחיל להזדקן. הוא יכוללחיות עם שערות לבנות עד גיל 16.

אל תדאג

בברכה

דר’ שרון רגב
וטרינר

שאלה שם: ענבל
6/12/2007 שלום יש לי גור חתולים בן חודשיים וקצת.לפני כמה ימים הוא החל להתגרד באזור שמעל העין עד שפצע את עצמו וגרם לנשירה די רצינית באזור. אתמול היינו אצל הוטרינר שאמר שלחתול שלנו יש פטרייה (בלי ביופסיה או משהו). הוא נתן לנו שמפו מיוחד (ניזורל)ואמר לחפוף פעם אחת השבוע (חוץ מבראש, שם בעצם נמצאת הפטרייה) ולחזור בעוד שבוע לביקורת ואז להמשיך עוד פעמיים.האם הטיפול אמור באמת להועיל או שקיים טיפול יותר רציני? הפצע פשוט נראה די רע, ומאוד קשה להשגיח שלא יגרד, ואנחנו פוחדים שזה יתפשט. חוצמיזה, הבנו שזה מדבק עבורנו, ואנחנו מקפידים לשטוף ידיים אחרי שאנחנו מלטפים אותו- אבל האם יש סיכוי להידבק גם דרך אריגים (נניח דרך הספה שעליה הוא שוכב רב היום או שמיכה שמונחת על הספה והוא נוהג לשכב עליה?) תודה תודה
תשובה הי ענבל
פטריה לרוב לא מאופיינת בגרד, יותר שכיח, טפילי עור, דלקת חיידקית או דלקת באיזור העין, עם זאת פטריה עשויה להיראות בכל מיני צורות ושכיחה בחתולים שמערכת החיסון שלהם עדיין לא מפותחת (לרוב עד גיל חצי שנה)
אנחנו לא מטפלים עם ניזורל לרוב מעדיפים עם גריפולין או במקרים אחרים באמצעות ספורנוקס.
בברכה
דר פאר
וטרינר
לראש הדף
333 334 335 336 337 338 339 340 341 342