וטרינר חיות

יצירת קשר

השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם

נושאים עיקריים (לחץ לפתיחת קטגוריות)​

שם כותב המאמר: דר אורן פאר

רובינו מכירים את הדמות האגדתית של ד"ר דוליטל וטרינר החיות אשר אוסף חיות עזובות למרפאתו ומטפל בהם. למרות שד"ר דוליטל הינו דמות בספר, כל אחד ואחד מאיתנו מעוניין שאותו וטרינר חיות בו הוא בוחר יטפל בבעל החיים שלו בכזו מסירות.
וטרינר חיות חייב להיות בראש ובראשונה אוהב חיות מושבע, אשר החליט להקדיש את חייו לטיפול מסור בחיות וזאת טרם כל שיקול אחר.

וטרינר חיות- קווים לדמותו
וטרינר חיות הוא אותו אדם אשר חלם עוד משחר ילדותו לרפא ולטפל בחיות. בבגרותו הוא למד את התחום במוסד אקדמאי בארץ או בחו"ל, עבר את בחינות ההסמכה, עשה סטאז' וקיבל היתר לטפל בחיות.
וטרינר חייב להיות מקצועי ומוסמך ואין זה משנה מה רמת הידע של אותו אדם המציע לטפל בבעלי החיים שלכם, ללא תעודה או אסמכתא כלשהו המעידה על רמת המקצועיות שלו, אל לכם להיעזר בשירותיו.
כל וטרינר אשר למד בישראל ילמד שלוש שנים ביולוגיה ויהיה בעל תואר ראשון בביולוגיה ורק לאחר מכן ימשיך לארבע שנים של לימודי וטרינריה.
אם הווטרינר למד את המקצוע במקום אחר בעולם הוא לא יהיה בעל תואר ראשון בביולוגיה, אלא ילמד שש או שבע שנים של לימודי וטרינריה.

וטרינר חיות חייב להפגין אהבה לבעל החיים בו הוא מטפל ובעל החיים חייב לחוש בנוח איתו.
חשוב לקחת בחשבון כי ביקור במרפאה וטרינרית מהווה לעיתים טראומה עבור בעל החיים.
הוא מגיע לסביבה אשר אינה מוכרת לו וצריך לעבור טיפולים אשר אינם נעימים לו.
אם אותו וטרינר יתקשר בצורה טובה עם בעל החיים שלכם ויפגין אהבה ואכפתיות, בעל החיים יחוש בזאת ויחוש בנוח בעת הביקור במרפאה.

וטרינר חייב להיות זמין לבעל החיים בכל שעות היממה ואם הוא אינו להתחייב לכך, הוא צריך להתחייב לכך שהוא יוכל להפנות באופן מיידי את בעל החיים לאיש מקצוע אחר בכל זמן. בנוסף, הוא צריך להשאיר לכם את מספר הנייד שלו וזאת על מנת להעניק לכם ייעוץ מיידי והוראות טיפול במקרה של כל בעיה המוגדרת כמצב חירום של בעל החיים.

סוג החיות בהן מטפל וטרינר חיות
חשוב לדעת כי לא כל וטרינר חיות מטפל בכל סוג בעלי החיים ולכן הדבר הראשון אותו יש לוודא עם אותו ווטרינר אליו אתם פונים הוא שהוא אכן מטפל בסוג בעל החיים אשר ברשותכם.
קיימים וטרינרים רבים אשר מציעים שירות רק לחיות מחמד (כלבים וחתולים), אחרים מומחים בכל הקשור אל טיפול בסוסים וכן הלאה. בנוסף, יש לברר מהו המוניטין של אותו רופא חיות, כמה זמן הוא עוסק בתחום הרפואה לחיות, היכן הוא למד ואיזה שירותים הוא מספק.
אנו נשמח להעניק לכם אינפורמציה וסיור במרפאה הוטרינרית שלנו על מנת שתוכלו להתרשם מהצוות ומכלל השירותים אותם אנו מציעים לבעלי החיים שלכם. מלאו את הפרטים שלכם בטופס 'צור קשר' ואנו נחזור אליכם בהקדם.